# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Era Istrefi

Era Istrefi, e lindur më 4 Korrik 1994 në Prishtinë, është një këngëtare dhe tekstshkruese e suksesshme. Ajo arriti të bëhej e famshme me projektin e saj debutues, “Mani për money”, në vitin 2013, i cili tërhoqi vëmendjen e publikut.

Era u vlerësua nga kritikët jo vetëm për muzikën por edhe për stilin e saj të veçantë në të kënduar. Në janar 2016, Era Istrefi fitoi një vëmendje të madhe ndërkombëtare me këngën “Bonbon”, duke u krahasuar edhe me Sia-n apo Rihanna-n. Për shkak të këtij suksesi, ajo lidhi kontratë me shtëpitë e mëdha diskografike amerikane Sony Music Entertainment dhe Ultra Music në shkurt 2016.

NEWS

Era Istrefi sërish pjesë e "The Top List" me më të renë e saj!

Era Istrefi, një nga këngëtaret e njohura shqiptare, pas një mungese të gjatë nga projektet muzikore iu rikthye pasionit të saj, ku vetëm para pak ditësh publikoi këngën më të re. “TKRKT” titullohet projekti i saj më i ri i cili është bërë pjesë e “The Top List” këtë javë....

Ja 5 këngët që janë ngjitur më shumë në klasifikim këtë javë!

Një rritje me shumë pozicione në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List” që disa prej projkteve kanë pësuar. Jeni kuriozë të mësoni se cilat janë ato këngë apo ata artistë që bënë diferencën këtë javë? Në vend të parë të kësaj liste kemi Era...

Era Istrefi, afër apo larg "Bon Bon"?!

Era Istrefi, një nga këngëtaret e njohura shqiptare, pas një mungese të gjatë nga projektet muzikore iu rikthye pasionit të saj, ku vetëm para pak ditësh publikoi këngën më të re. Duket se tanimë, erdhi koha që bukuroshja të vazhdojë karrierën e saj muzikore atje ku e ka lënë, për...

Pas “Bebe”, Era Istrefi po ‘gatuan’ diçka tjetër!

Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi, ka kohë që nuk ka qenë aktive me ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë, ajo i ka mbajtur të azhurnuar fansat me postime të ndryshme nga jeta e saj e përditshme dhe së fundmi ka treguar se po punon në një studio muzikore. Shpesh...

Nora dhe Era ngjiten më shume se kushdo, + 80 pozicione në javë

Motrat e talentuara, Nora dhe Era Istrefi, nuk kanë zhgënjyer aspak publikun shqiptar. Bashkëpunimi i tyre i parë muzikor ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm këtë javë, duke u shpallur kënga që është ngjitur me më shumë pozicione se kushdo. Falë votave të publikut, i cili duket se e ka...

Motrat Istrefi mbyllin listën për këtë javë

Një bashkëpunim i shumëpritur por që më në fund u finalizua. Dy motrat e famshme, Era dhe Nora Istrefi kanë bashkuar fuqitë për herë të parë dhe sigurisht që nuk mund të zhgënjenin. “Nuk e di” titullohet kjo prurje e re muzikore, e cila që në momentet e para të...

Tre hyrje të reja në "Top 20"

Jemi në javën e 173-të të klasifikimit dhe nga java në javë, vëmë re që shumë projekte të reja i shtohen listës, sikurse ka ndodhur edhe këtë javë. 9 projekte të reja muzikore janë për pjesë e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, duke treguar se me...

Rikthehet fuqishëm "Bonbon", nuk na ndahet dot zemra prej saj

Publiku është i vendosur, “Bonbon” mbetet një nga hitet e padiskuteshme të Era Istrefit dhe pse jo të muzikës shqiptare. E publikuar rreth tre vite më parë, kjo këngë vazhdon ende të elektrizojë publikun shqiptar dhe këtë e tregojnë më së miri votat e publikut, të cilat e kanë rikthyer...

"Bonbon nuk bon mo", largohet kënga nga klasifikimi, për herë te dytë. A do të kthehet më?

Javën e kaluar, “Bonbon” e Era Istrefit shënoi plot 81 javë në klasifikimin zyrtar të “Top Awards” por kjo javë ka rezultuar fatale për këtë projekt muzikor, i cili ka mbetur jashtë Top Listës. Në fakt, kjo është hera e dytë që kjo këngë largohet nga klasifikimi. Po të kthehemi...

Projekti ndërkombëtar i Era Istrefit futet në klasifikim

Një tjetër projekt i shumëpritur është konsideruar projekti më i ri i Era Istrefit. Artistja shqiptare ka bashkuar fuqitë me artistët me famë botërore Dimitri Vegas dhe Like Mike. “Selfish” titullohet ky projekt muzikor, i cili është bërë pjesë e klasifikimit këtë javë, duke zënë vendin e 51-të. Kjo këngë...

Gocat fitojnë në "Top 10", mes tyre vetëm një djalë!

10 pozicionet më të nxehta të “The Top List” janë pushtuar nga artistet femra, duke lënë kështu të nënkuptohet se muzika e tyre po pëlqehet më shumë momentalisht. Kreu i klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare i përkët pikërisht një artiste femër dhe bëhet fjalë...

Era Istrefi me dy hyrje të reja në "The Top List"

Era Istrefi ka surprizuar fansat e saj javën e kaluar, duke publikuar dy projekte të reja muzikore. Këngëtarja shqiptare, e cila po ecën gjithashtu suksesshëm në tregun ndërkombëtar, ka ardhur më dy bashkëpunime dhe bëhet fjalë për dy emra të njohur në botë, Steve Aoki dhe Jonas Blue. Ndërkohë që...

Elvana Gjata dhe Era Istrefi "përplasen" për këngën më të vjetër në transmetim

Të dyja janë artiste të talentuara, të cilat përveçse kanë shkëlqyer në tregun muzikor shqiptar, Elvana Gjata dhe Era Istrefi tashmë gjenden të pranishme edhe në tregun ndërkombëtar me muzikën e tyre. Dy këngëtaret prodhojnë vazhdimisht muzikë të re për t’i mbajtur fansat sa më pranë tyre por pavarësisht kësaj,...

Era Istrefi rikthehet sërish në klasifikim me "BonBon"

Fansat e këngëtares me famë ndërkombëtare, Era Istrefi vazhdojnë t’i qëndrojnë besnikë hitit të saj të padiskutueshëm “BonBon”. Edhe pse ka rreth dy vite që është publikuar, kjo këngë që ishte si katapultë për suksesin e saj ndërkombëtar, ka rrëmbyer zemrat e publikut që e ka votuar jo vetëm për...

A do ia dalë Era Istrefi ndërkombëtarisht?

Emri i saj u bë i njohur në muzikën botërore falë projektit të saj muzikor “Bonbon”, i cili u shndërrua në një hit muzikor brenda një periudhe shumë të shkurtër. Pas këtij suksesi, Era Istrefi vijoi projektet e saj, duke bashkëpunuar me artistë të huaj, të cilat gjithashtu rezultuan të...

Era Istrefi nuk i ndahet kreut

Pas shumë kohësh pritje, Era Istrefi publikoi projektin e saj muzikor “Redrum” në bashkëpunim me Felix Snow dhe duket se ka goditur në shenjë. Prej 3 javësh, artistja nuk po i ndahet kreut të “The Top List”, ku falë votave të publikut, “Redrum” është kënga më e pëlqyer momentalisht në tregun...

Era Istrefi merr fronin

Në disa prej intervistave të dhëna, Era Istrefi ishte shprehur se projekti muzikor që do të pasonte “Bonbon” do të ishte padiskutim më i mirë dhe Era vërtet nuk ka zhgënjyer. Pas shumë muajsh punë, Era publikoi më në fund këngën e saj të shumëpritur, “Redrum”, në bashkëpunim me Felix Snow....

Era Istrefi këtë javë nxjerr këngën e re por ngjitet sërish me "Bonbon"

Vetëm pak ditë më parë, Era Istrefi ka dhënë lajmin më të bukur për fansat e saj. Pas shumë muajsh në pritje, këngëtarja e hitit “Bonbon” ka finalizuar projektin e saj më të ri muzikor, i cili pritet të publikohet ditën e premte. “Redrum”, titullohet kënga më e re e...

Era Istrefi bëhet shqiptare

Era Istrefi tanimë është 100 përqind shqiptare. Këngëtarja e lindur në Kosovë e njohur ndërkombëtarisht për muzikën e saj, ka marrë edhe nënshtetësinë shqiptare me një dekret të zyrtarizuar nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani. Në një rrëfim ekskluziv në “Top Albania Radio”, Era Istrefi shprehu emocionin për marrjen e...

Era Istrefi e fillon vitin me +9 pozicione, kur do dalin këngët e reja?

Prej 36 javësh “Bonbon” është bërë pjesë e “The Top List” dhe ende vazhdon të jetë pjesë e saj duke u pozicionuar në vendet më të rëndësishme të klasifikimit. Ndërkohë që të gjithë janë në pritje të këngëve të reja të artistes, “Bonbon” vazhdon ende të ketë magjinë e saj,...