ERA ISTREFI

Era Istrefi, këngëtarja e parë shqiptare që arrin këtë rekord në muzikë!

Era Istrefi, është një nga këngëtaret e njohura shqiptare, e cila para pak kohësh bëri një mungese të gjatë nga projektet muzikore. Megjithatë, prej pak kohësh ajo u rikthye fuqishëm pasionit të saj, duke publikuar jo një, por disa këngë të reja shumë të suksesshme. Por “Bonbon” është kënga që...

Shkëlqimi dhe rënia e Era Istrefit, pse nuk po ‘dhez’ më artistja kaq premtuese?!

Era Istrefi, një nga këngëtaret e njohura shqiptare, e cila para pak kohë bëri një mungese të gjatë nga projektet muzikore për t’u rikthyer fuqishëm pasionit të saj, duke publikuar jo një, por disa këngë të reja shumë të suksesshme. Duket se tanimë, erdhi koha që bukuroshja të vazhdojë karrierën...

Nëse zgjoheni herët, kjo është kënga për ju!

Pas një largimi të gjatë nga skena muzikore, Era Istrefi është rikthyer më fuqishëm se kurrë. Ajo tha që nuk do të ndalej dhe duket se po i mban premtimet duke u siguruar të sjellë vetëm hite. Këngët e reja të saj kanë rezultuar shumë të suksesshme. E tillë ishte...

Debuton në vendin e 100-të Era Istrefi dhe Don Xhoni!

Kohëve të fundit Don Xhoni dhe Era Istrefi kanë trazuar rrjetin me postimet e tyre në rrjete sociale. Dueti i dyshes titullohet “Hala” dhe është publikuar vetëm pak ditë më parë, bashkëpunim ky që e ka treguar suksesin që në fillim. Jo vetëm që është pëlqyer nga publiku e sidomos...

Era Istrefi sërish pjesë e “The Top List” me më të renë e saj!

Era Istrefi, një nga këngëtaret e njohura shqiptare, pas një mungese të gjatë nga projektet muzikore iu rikthye pasionit të saj, ku vetëm para pak ditësh publikoi këngën më të re. “TKRKT” titullohet projekti i saj më i ri i cili është bërë pjesë e “The Top List” këtë javë....

Ja 5 këngët që janë ngjitur më shumë në klasifikim këtë javë!

Një rritje me shumë pozicione në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List” që disa prej projkteve kanë pësuar. Jeni kuriozë të mësoni se cilat janë ato këngë apo ata artistë që bënë diferencën këtë javë? Në vend të parë të kësaj liste kemi Era...

Era Istrefi, afër apo larg “Bon Bon”?!

Era Istrefi, një nga këngëtaret e njohura shqiptare, pas një mungese të gjatë nga projektet muzikore iu rikthye pasionit të saj, ku vetëm para pak ditësh publikoi këngën më të re. Duket se tanimë, erdhi koha që bukuroshja të vazhdojë karrierën e saj muzikore atje ku e ka lënë, për...

Pas “Bebe”, Era Istrefi po ‘gatuan’ diçka tjetër!

Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi, ka kohë që nuk ka qenë aktive me ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë, ajo i ka mbajtur të azhurnuar fansat me postime të ndryshme nga jeta e saj e përditshme dhe së fundmi ka treguar se po punon në një studio muzikore. Shpesh...

Nora dhe Era ngjiten më shume se kushdo, + 80 pozicione në javë

Motrat e talentuara, Nora dhe Era Istrefi, nuk kanë zhgënjyer aspak publikun shqiptar. Bashkëpunimi i tyre i parë muzikor ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm këtë javë, duke u shpallur kënga që është ngjitur me më shumë pozicione se kushdo. Falë votave të publikut, i cili duket se e ka...