# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Elinel

Elinel, emri i vërtetë i të cilit është Granit Bajraktari, është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur.

Me origjinë nga Drenica por lindur dhe rritur në Prishtinë, Elinel është spikatur për stilin e tij të vecantë në këndim. Gjithçka rreth tij ka te beje me RAP-in, gje qe i fle ne zemer.

Elinel është shndërruar në një ndër reperat më të preferuar të muzikës shqiptare, madje shumica e identifikonin si Eminem shqiptar.

Elinel ka qënë pjesë e grupit Abstract por tashmë ai vazdon rrugën i vetëm, duke prodhuar hite të pasdiskutueshme.

NEWS

Ja një himn për tradhëtinë nga Muma dhe Elinel!

Nëse ju kanë ardhur në ‘majë të hundës’ këngët e dashurisë, ja ku po ju sjellim një lajm të mirë. Muma dhe Elinel janë bërë bashkë për të sjellë një këngë për tradhëtinë. E nëse edhe kjo nuk jua mbush mendjen, nuk e dimë se çfarë do ta bëjë. Projekti...

Elinel i rikthehet rimave poetike për këngën e re!

Prej kohësh Elinel kishte munguar në klasifikimin e “The Top List”. Megjithatë duket se lutjet e fansave janë dëgjuar dhe ai së fundmi ka publikuar këngën e tij më të re, “Nëpër kohë”. Elinel është një nga artistët më të talentuar të “Top Awards” dhe projektet e tij dëgjohen gjithmonë...