ELINEL

‘Old School’ Hip Hop me Lluni dhe Elinel…

Dy artistët e njohur dhe të dashur, Lluni dhe Elinel, kanë publikuar këngën e tyre të re “Rap Chat Gpt”. Projekt ky i cili ka bërë bujë aë në momentet e para të publikimit dhe është pritur mjaft mirë nga fansat. Ky bashkëpunim i këtyre dy reperëve kaq të suksesshëm...

Elinel prezanton albumin e ri, ja kënga e re që i bashkohet “The Top List”!

Padyshim që Elinel, emri i vërtetë i të cilit është Granit Bajraktari, është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe i preferuar tek publiku, pavarërësisht se çfarë moshe kanë ata. Së fundmi, artisti i njohur i rrymës rap, ka prezantuar albumin e tij të ri të titulluar “Gur”. Ky...

Elinel bashkon forcat me Rinën dhe nuk janë aspak keq!

Rina Balaj, e cila së fundmi është rikthyer nga një pauzë e shkurtër nga muzika, ka ardhur me një bashkëpunim të ri. Artistja ka vendosur që të bashkojë forcat me reperin e njohur Elinel për projektin e saj të fundit. “Du” mban titullin hiti i tyre i ri që ka...

David Dreshaj hap sezonin e verës me Elinel!

Vjen këtë javë si hyrje e re në klasifikimin e “The Top List” një bashkëpunim midis dy artistëve, që nuk na e priste mendja që do të ndodhte. Ata janë David Dreshaj dhe Elinel, të cilët kanë sjellë së bashku këngën “Ama Zemrën”. Kombinimi i zërave të tyre ka qenë...

Elinel dhe Alban Skënderaj vijnë sërish bashkë edhe pas ‘sikletit’ të Top Awards!

Elinel dhe Alban Skënderaj kanë bashkuar sërish forcat për të sjellë një tjetër projekt perlë, siç vetëm ata dinë të bëjnë. Projekti i tyre i fundit që ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List” mban titullin “Boll”. Një dyshe e fuqishme që dinë se si të arrijnë...

Ja 5 baladat më të bukura të listës që i përshtaten vjeshtës!

Teksa jemi ‘zhytur’ zyrtarisht në sezonin e vjeshtës, është normale që të ndihet paksa melankolia. E nëse edhe ju i përkisni këtij grupi, ky është artikulli i duhur për ju. Nëse në verë jemi të destinuar të dëgjojmë më shumë këngë ritmike, vjeshta i dedikohet tërësisht baladave. Dhe ne po...

Elinel dhe Numen vijnë me një video ’sheqer për sytë’!

Një bashkëpunim mjaft i fuqishëm vjen në listën e kësaj jave në Top Awards. Është fjala për “S’ka tjetër”, një bashkëpunim mes Elinel dhe Numen, dy artistë që vlen të thuhet se kanë bërë gjithmonë diferencën në tregun muzikor shqiptar. Elinel është një nga artistët më të talentuar të “Top...

Ja cili është dueti më i pëlqyer i javës në rrjetet sociale!

Kjo verë ka qenë e mbushur plot me këngë e mbi të gjitha bashkëpunime mes artistëve më të njohur shqiptarë. Mund të themi pa frikë se kjo mund të quhet vera e bashkëpunimeve. E të shumta ishin të tilla projekte edhe këtë javë. Teksa votimet e publikut në faqen tonë...

Ja një himn për tradhëtinë nga Muma dhe Elinel!

Nëse ju kanë ardhur në ‘majë të hundës’ këngët e dashurisë, ja ku po ju sjellim një lajm të mirë. Muma dhe Elinel janë bërë bashkë për të sjellë një këngë për tradhëtinë. E nëse edhe kjo nuk jua mbush mendjen, nuk e dimë se çfarë do ta bëjë. Projekti...