# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Buta

Buta është një këngëtar i njohur. Buta është njëri prej talenteve me premtues të Trepit Kosovar. Njihet gjithashtu për aftësinë e Trepit Freestyle.Jeton në Ferizaj dhe emri i vërtetë është Betim Januzaj. Me tekste është marr prej moshës 12 vjeçare.

Në Shtator 2010 vendos të mos jetë veç fans i Hip-Hopit, po edhe pjesë e tij. Në intervista të ndryshme ka deklaruar që ndjek hapat e rrymës New School Hip-Hop, pasi ai thotë se u rrit me Artista si Lil Gayne e Future, jo me reperat legjendar Tupac e Biggie. Kënga e tij e parë u publikua në Shtator 2010 dhe titullohej “Guillotine”.

NEWS

Buta, që në javën e parë të publikimit të "Rich" në Top 20!

Buta është një ndër reperët që njihet për stilin e tij tepër të veçantë dhe padyshim që këngët e tij vetëm brenda pak ditësh numërojnë miliona klikime. Buta vazhdimisht lançon projekte të reja muzikore që padiskutim pëlqehen shumë nga ndjekësit e tij. Ai ka publikuar projektin e tij më të ri...

Buta, pas 'Vodafone Youth' bën lek...

Buta është një ndër reperët që njihet për stilin e tij tepër të veçantë dhe padyshim që këngët e tij vetëm brenda pak ditësh numërojnë miliona klikime. Buta vazhdimisht lançon projekte të reja muzikore që padiskutim pëlqehen shumë nga ndjekësit e tij. Bashkëpunimet në muzikë ngjallin gjithmonë shumë interes. Ndër vite,...

Ja cilët kanë qënë titujt më të përdorur në këngët e artistëve në 2021!

Kjo javë solli në vëmendje disa tituj këngësh që ne na u dukën pak si shumë familjarë. Dy nga hyrjet e reja këtë javë çuditërisht mbanin titullin “Qaj”. Një prej projekteve është kënga më e re e Nilsa Hysit, që ka sjellë një version më modern të këngës “Qaj Maro”....

Dafina në krahët e Butës, dyshja godet me "Era"!

Prej muajsh tashmë Dafina Zeqiri kishte paralajmëruar publikimin e një albumi me titull “Dafinë Moj”. Dafina zbuloi se albumi do të dalë në treg i plotë më datë 1 Tetor dhe këngëtarja i surprizoi të gjithë me këngët dhe bashkëpunimet që solli. Këngëtarja po vazhdon të shijojë suksesin e albumit “Dafinë...

Buta, nga "Rama" tek "Policia"

Buta është një ndër artistët e parë që ka sjellë muzikën “trap” në Shqipëri, duke e bërë artistin mjaft të vecantë në stilin e tij. Reperi i kushton një rëndësi titujve të këngëve dhe duket se së fundmi është fokusuar tek shteti pasi nga kënga “Edi Rama”, ka zgjedhur që...

Këto janë këngët që kanë zënë vendin e parë në "The Top List" vetëm një herë

“One-hit wonder” është një këngë që ka arritur majën e klasifikimin në një listë rej shumë këngësh, të paktën një një herë. Që prej fillimit të rrugëtimit të tij, “Top Awards” ka qënë një ndër mbështetësit kryesor të promovimit të muzikës së artistëve shqiptar por një përkrahje të madhe ajo...

Fundjavën e kaluar, Buta çmendi Tiranën

Buta është një ndër reperët më të komentuar së fundmi. Stili i tij i veçantë në të kënduarit ka bërë që ky reper të shndërrohet në një ndër artistët më të preferuar të momentit. Vetëm pak javë më parë Buta arriti të rrëmbente vendin e parë të klasifikimit të “Top...

Ky vit nuk është i Ramës, është i Annës

Javën e kaluar një këngë mjaft interesante iu shtua klasifikimit të “Top Awards” pasi Buta, reperi i njohur, kishte vendosur të sillte pak “politikë” në “The Top List”, duke publikuar projektin me titull “Edi Rama”, e cila menjëherë u rendit në vendin e parë të 100 këngëve më të bukura...

Tre hyrje të reja në "Top 20"

Vetëm pak ditë na ndajnë nga ndërrimi i vitit kështu që artistët vazhdojnë të punojnë fort këtë periudhë festash, duke publikuar prurje të reja muzikore që menjëherë shndërrohen në të preferuarat e publikut shqiptar. Ndërkohë që në total ka patur 5 prurje të reja në “The Top List”, tre prej...

"Top 3" i gjithi ndryshe, ja kush janë tre këngët që mbretërojnë një javë para mbylljes së vitit

Nëse një javë më përpara kishim një javë të qetë, të paktën kreun e listës, këtë javë kemi një “Top 3” tërësisht ndryshe. Duket se fansat e artistëve janë vënë në lëvizje dhe kanë vendosur që në majë të klasifikimit të kemi disa këngë ndryshe. Ajo cfarë është më surprizuese...

Vetëm në "The Top List" na mungonte Rama…

Pavarësisht se është një klasifikim muzikor, figura e Edi Ramës nuk i ka munguar edhe kësaj liste. Eshtë pikërisht Buta, reperi që ka vendosur të sjellë Kryeministrin e Shqipërisë përmes këngës së tij në klasifikim dhe ka zgjedhur pikërish titullin “Edi Rama”. Kënga e re e Butës ka tërhequr menjëherë...

Buta rikthehet fuqishëm me një këngë që do e degjoni 24 orë në 7 ditë

Reperi i njohur, Buta, ka qënë i pranishëm disa herë në klasifikimin e “Top Awards”, qoftë me bashkëpunime apo me këngë “solo”. Pas disa kohësh mungesë, këngëtari ka bërë një rikthim të fuqishëm në “The Top List”, me një këngë që do e dëgjoni 24 orë, në 7 ditë. Në...