BUTA

Kush është “Terapia” e Butës?!

Buta është ndër reperët më të talentuar të tregut muzikor dhe me më shumë fansa gjithashtu. Pas një periudhe pauze në klasifikimin e ”The Top List”, ai rikthehet sërish në listë këtë javë. Projekti i tij më i ri që i është bashkuar klasifikimit të 100 këngëve më të mira...

Nëse zgjoheni herët, kjo është kënga për ju!

Pas një largimi të gjatë nga skena muzikore, Era Istrefi është rikthyer më fuqishëm se kurrë. Ajo tha që nuk do të ndalej dhe duket se po i mban premtimet duke u siguruar të sjellë vetëm hite. Këngët e reja të saj kanë rezultuar shumë të suksesshme. E tillë ishte...

Buta, që në javën e parë të publikimit të “Rich” në Top 20!

Buta është një ndër reperët që njihet për stilin e tij tepër të veçantë dhe padyshim që këngët e tij vetëm brenda pak ditësh numërojnë miliona klikime. Buta vazhdimisht lançon projekte të reja muzikore që padiskutim pëlqehen shumë nga ndjekësit e tij. Ai ka publikuar projektin e tij më të ri...

Buta, pas ‘Vodafone Youth’ bën lek…

Buta është një ndër reperët që njihet për stilin e tij tepër të veçantë dhe padyshim që këngët e tij vetëm brenda pak ditësh numërojnë miliona klikime. Buta vazhdimisht lançon projekte të reja muzikore që padiskutim pëlqehen shumë nga ndjekësit e tij. Bashkëpunimet në muzikë ngjallin gjithmonë shumë interes. Ndër vite,...

Ja cilët kanë qënë titujt më të përdorur në këngët e artistëve në 2021!

Kjo javë solli në vëmendje disa tituj këngësh që ne na u dukën pak si shumë familjarë. Dy nga hyrjet e reja këtë javë çuditërisht mbanin titullin “Qaj”. Një prej projekteve është kënga më e re e Nilsa Hysit, që ka sjellë një version më modern të këngës “Qaj Maro”....

Dafina në krahët e Butës, dyshja godet me “Era”!

Prej muajsh tashmë Dafina Zeqiri kishte paralajmëruar publikimin e një albumi me titull “Dafinë Moj”. Dafina zbuloi se albumi do të dalë në treg i plotë më datë 1 Tetor dhe këngëtarja i surprizoi të gjithë me këngët dhe bashkëpunimet që solli. Këngëtarja po vazhdon të shijojë suksesin e albumit “Dafinë...

Buta, nga “Rama” tek “Policia”

Buta është një ndër artistët e parë që ka sjellë muzikën “trap” në Shqipëri, duke e bërë artistin mjaft të vecantë në stilin e tij. Reperi i kushton një rëndësi titujve të këngëve dhe duket se së fundmi është fokusuar tek shteti pasi nga kënga “Edi Rama”, ka zgjedhur që...

Këto janë këngët që kanë zënë vendin e parë në “The Top List” vetëm një herë

“One-hit wonder” është një këngë që ka arritur majën e klasifikimin në një listë rej shumë këngësh, të paktën një një herë. Që prej fillimit të rrugëtimit të tij, “Top Awards” ka qënë një ndër mbështetësit kryesor të promovimit të muzikës së artistëve shqiptar por një përkrahje të madhe ajo...

Fundjavën e kaluar, Buta çmendi Tiranën

Buta është një ndër reperët më të komentuar së fundmi. Stili i tij i veçantë në të kënduarit ka bërë që ky reper të shndërrohet në një ndër artistët më të preferuar të momentit. Vetëm pak javë më parë Buta arriti të rrëmbente vendin e parë të klasifikimit të “Top...