menu

Flori Mumajesi

#Bio

Flori Mumajesi lindi më 23 gusht 1982 në Tiranë. Ai është një këngëtar dhe kantautor shumë i njohur shqiptar. Fillimish nisi karrierën e tij si këngëtar, duke marrë pjesë nëpër festivale të ndryshme muzikore, ku është vlerësuar edhe me mjaft çmime.

Ai ka realizuar shumë hite dhe shumë bashkëpunime me shumë këngëtarë si: Elvana Gjata, Ledri Vula, Luar, Julka, Orinda Huta, Soni Malaj, Getoar Selimi, 2po2, Fuga, Klajdi Haruni, Ylli Baka, Argjentina Ramosaj dhe shumë të tjerë. Përtej të qënit një këngëtar i suksesshëm, ka dhe dhuntinë e të bërit muzikë, duke u shndërruar në një prej kompozitorëve më të kërkuar të momentit.

Flori po ashtu ka marrë pjesë në: “Balkan Music Awards 2010” me hitin e tij shume te njohur “PlayBack”, duke përfaqësuar Shqipërinë denjësisht.