XHENSILA MYRTEZAJ

Ardian Bujupi zbulon arsyen pse kënga ka marrë titullin “Panorama”

Nëse pandemia cilësohet si një ndër fatkeqsitë e këtij viti, një gjë të bukur ka patur në të, artistët janë frymëzuar dhe kanë prodhuar muzikë të bukur dhe ky është rasti i Ardian Bujupit dhe Xhensila Myrtezaj. Pas një bashkëpunimi të suksesshëm si “Cika Cika”, sigurisht që projekti i shumëpritur...

Ja cilët artistë të klasifikimit janë në Top Listën e karantinës

Pavarësisht efekteve negative që karantina ka shkaktuar, ka patur edhe gjëra pozitive. Së pari thuajse të gjithë po kalojnë disa ditë të mrekullueshme pranë familjarëve të tyre dhe së dyti artistët kanë vendosur të zbulojnë më shumë rreth jetës së tyre familjare por edhe të gjenden pranë fansave të tyre...

Publiku zgjedh këngën më të bukur që është xhiruar në Paris!

Parisi, i quajtur ndryshe qyteti i dashurisë, është një ndër vendet që duhet vizituar të paktën një herë në jetë. Shumë artistë shqiptarë kanë zgjedhur të sjellin një pjesë të këtij qyteti të mrekullueshëm përmes videoklipeve të tyre. Po cilët janë artistët që kanë xhiruar videot e këngëve të tyre...

Viti 2019-të drejt fundit, ja kush kryeson dhe kush ka kryesuar në dhjetoret e kaluara! Kujt do i takojë froni në javën e fundit të vitit?

Ky vit shënon dhjetorin e 5-të të “The Top List”, një klasifikim muzikor, i cili për hir të së vërtetës mbetet një ndër promovuesit më të mirë të muzikës dhe artistëve të rinj. Nga java në javë, listës i shtohen projekte të reja dhe artistë të rinj, duke pasuruar sa...

Ja cilat janë hitet e “The Top List” që kërkohen më shumë në “My Melody”

Melody Tv është stacioni më i ri televiziv muzikor, i cili është pjesë e të gjitha platformave satelitore dhe tokësore të Digitalb. Atë mund ta ndiqni në kanalin e 112-të. Duke qënë se është një ndër kanalet më të ndjekura muzikore, sigurisht që një pjesë e mirë e këngëve që...

“Parisi i Pirros Çakos apo i Xhensilës?! Ja si është e vërteta”

Xhensila ka bashkuar sërish fuqitë me Pirro Çakon dhe kësaj radhe për projektin e titulluar “Paris”. Kjo nuk është hera e parë që Xhensila bashkëpunon me kantautorin e njohur pasi vetëm 8 muaj më parë, dyshja solli projektin e parë së bashku titulluar “Sekreti im”. Kjo ishte pikërisht kënga që...

Sekreti i Xhensilës mbyll “Top 15”

Një kombinim perfekt është konsideruar “Sekreti im” i Xhensila Myrtezaj dhe Pirro Çako. Dy zërat e talentuar kanë bashkuar fuqitë dhe kanë sjellë një perlë muzikore, siç shumë fansa shprehen nëpër rrjetet sociale. “Një bashkëpunim për të cilin është investuar shumë dashuri dhe art“, kështu është shprehur Xhensila në një...

10 këngët më të bukura të “The Top List” për vitin 2018

Jemi në javën e 157-të të klasifikimit ndërkohë që edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri. Ndërkohë që një tjetër vit po kalon, “The Top List” vazhdon të mbetet një prej klasifikimeve muzikore më të rëndësishmë në vend, ku pjesë e saj janë artistë të njohur...

Nxjerrja e lajmit nga Xhensila për pritjen e ëmbël, fut këngën “Celsi i zemres” në klasifikim

Pak javë në parë, mediat rozë ishin pushuar me lajmin se Xhensila Myrtezaj dhe bashkëshorti i saj, Bes Kallaku, ishin në pritje të fëmijës së tyre të parë. Ndërkohë që qarkulloi disa ditë në formën e një thashethemi, më në fund çifti simpatik shqiptar, përmes postimeve të bërë në rrjetet...