XHENSILA MYRTEZAJ

Së shpejti kemi surpriza nga Xhensila!

Xhensila Murtezaj është ndër artistet më të preferuara të publikut shqiptar e jo vetëm. Jo vetëm me projekte të reja muzikore, por këngëtarja është gjthashtu shumë aktive dhe me koncerte të shumta, ku duhet thënë se arrin t’i mbushi sallat plot. Ka rreth një muaj që Xhensila ka publikuar projektin...

Xhensila dhe Kidda vijnë me një hit TikTok-u!

Bashkëpunimi i Xhensilës dhe Kiddës sigurisht që do ishte një sukses i padiskutueshëm. Kur dy artistë të përmasave të tilla bëhen bashkë, surprizat nuk mungojnë. “Më do” titullohet bashkëpunimi i tyre që ka hyrë këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Ky projekt me votat e publikut ka arritur...

Xhensila Myrtezaj në punë e sipër për projektin e radhës!

Xhensila Myrtezaj është padyshim një nga këngëtaret më të preferuara të publikut. Ajo numëron një sërë hitesh, si balada ashtu dhe këngë ritmike. Vera që lamë pas ishte shumë produktive dhe e suksesshme për Xhensilën, duke sjellë disa projekte mjaft të pëlqyera nga audienca. Por ajo ka rezervuar surpriza të...

Kush është hiti i verës deri më tani?!

Jeni ju ata të cilët i keni votuar si të preferuarit tuaj për të hyrë në klasifikimin e 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards dhe po ju ata që me votat tuaja po i mbani ende në klasifikim. Këtë verë ka pasur një prurje të madhe projektesh...

Fifi dhe Xhensila ndajnë Top 5!

Vajzat mbizotërojnë këtë javë në renditjen e Top 5. E kemi fjalën pikërisht për Fifin dhe Xhensila Myrtezaj, që kanë arritur një sukses të madh me projektet e tyre. Është sërish “A e din”, projekti i Elgit Dodës dhe Xhensilës që për të tretën javë radhazi mban kreun e “The...

Disa nga momentet e Xhensila Myrtezaj në “A Live Night”!

Xhensila Myrtezaj ishte artistja e këtij episodi të “A Live Night”. Duke na njohur me një anë tjetër të sajën, Xhensila gjithashtu ka performuar dhe disa nga hitet e saj më në zë. Artistja rrëfeu çdo të pathënë lidhur me karrierën e saj, hapat e parë në muzikë, sakrificat, vështirësitë...

Xhensila Myrtezaj në një rrëfim për karrierën dhe jetën personale në ”A Live Night”!

E ftuar në episodin e sotëm të “A Live Night” ishte Xhensila Myrtezaj, në një rrëfim të jashtëzakonshëm të saj. Shumë e sinqertë dhe pa filtra, Xhensila rrëfeu për jetën e saj profesionale, nga hapat e parë në muzikë, deri të vështirësitë dhe sakrificat e shumta, teksa na tregoi edhe...

Ja se cilat këngë do të performojë Xhensila Myrtezaj në “A Live Night”…

“A Live Night” po na mban çdo të shtunë mbrëma të gozhduar para ekranit. Kemi zbuluar një anë tjetër që nuk e njihnim më parë të artistëve më në zë dhe kemi ndjekur disa nga hitet e tyre më të mira ndër vite. Ndërkohë po ju njohim me artisten e...

Xhensila na dhuron çaste emocionuese me rastin e ditëlidjes së vajzës së saj!

Më 1 shtator të vitit 2017 Xhensila dhe Besi kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë dhe shijuan një muaj mjalti ashtu siç ndodh vetëm në ëndrra. Ndërsa në korrik të 2018-ës, çifti u bënë prindër për herë të parë. Aktori dhe këngëtarja u bekuan me një vajzë, të cilën e pagëzuan me emrin Ajka. Bukuroshja ndryshe...