STRESI

Ja këngët që kanë kryesuar klasifikimin në javën e Shën Valentinit në vite!

Edhe pse është një ndër festat më të kritikuar, shqiptarët vazhdojnë të festojnë ditën e të dashuruarve, Shën Valentinin, me të njëjtën kënaqësi, duke dhënë dhe marrë dashuri sikurse edhe dhurata. Nuk mund të themi me bindje nëse të gjithë artistët e festojnë këtë ditë të shënuar por një gjë...

Ja nga cilët artistë presim këngë në tetor! 

Vjeshta e këtij viti duket se premton shumë. Teksa kemi lënë pas një verë me plot këngë dhe ndër to të shumta kanë qenë bashkëpunimet, duket se edhe kjo stinë nuk ka për të qenë më e vakët. Artistët tanë janë duke u përgatitur që të sjellin për publikun shumë...

Muaji i ardhshëm për Stresin do të jetë plot ’bomba’…

Stresi është një nga reperat më të njohur të showbiz-it tonë dhe padyshim çdo këngë e tij arrin të marrë miliona klikime. Kohëve të fundit, reperi ka filluar të lançojë mjaft projekte të reja muzikore me videoklipe shumë provokuese. Ditën e sotme Stresi me anë të një postimi në Instastory...

Stresi dhe paranojat e tij në Top 100!

Stresi është një nga reperat më të njohur të showbiz-it tonë dhe padyshim çdo këngë e tij arrin të bëhet virale. Kohët e fundit reperi ka nisur punën për të sjellë disa projekte të reja për verën që kemi para. Një ndër to është dhe hyrja më e re e...

Ja 5 këngët që janë ngjitur më shumë në klasifikim këtë javë!

Një rritje me shumë pozicione në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List” që disa prej projkteve kanë pësuar. Jeni kuriozë të mësoni se cilat janë ato këngë apo ata artistë që bënë diferencën këtë javë? Në vend të parë të kësaj liste kemi Era...

Stresi, me një hit të menjëhershëm pjesë e “The Top List”!

Stresi është padyshim një nga reperat më të njohur të showbiz-it tonë. Kohët e fundit Stresi ka qenë mjaft aktiv në botën e muzikës duke sjellë herë pas here projekte të reja. E duket se Stresi nuk ka të ndalur pasi pak kohë pas lançimit të këngëve të tij më...

Ja cilët artistë nisin vitin e ri në “The Top List”!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Si fillim Young Zerka na ka prezantuar dy projekte të reja, “Tik Tak” dhe “Tirane London” në bashkëpunim me OG Merks, një artist i ri për...

Stresi ndan detajet e projekteve të tij më të fundit!

I ftuar ditën e sotme në “Live From Tirana” në Top Albania Radio, ishte reperi i njohur Stresi. Stresi do të sjellë së shpejti albumin e tij më të ri dhe nga çfarë ka paralajmëruar do të jetë shumë surprizues. Reperi është njohur gjithmonë me pseudonimin “Bad Boy 4 Life”,...

300 Javët e (para) klasifikimit muzikor më të rëndësishëm në shqiptari!

Në 2014 kanalet muzikore Top Media morrën një nga vendimet më të vështira e më të diskutuara brenda tyre po pse jo edhe jashtë, një vendim që do të ndikonte jo pak në perceptimin për muzikën shqiptare dhe qasjen e publikut ndaj saj. Pas 12 vitesh suksesi të jashtëzakonshëm Festivali...