STRESI

Ja kush ka qënë më shpesh në vend të parë në 2020-ën

Një vit me vështirësi por muzika gjithmonë është qetësia e shpirtit në këtë periudhë pandemie. Edhe pse projektet e reja nuk kanë qënë në maksimumin e tyre, ka patur këngë që janë shndërruar në hitet për vitin 2020-të. Po kush kanë qënë artistët që kanë qëndruar më shpesh në vendin...

“Per Veti” kënga që është ngjitur me më shumë pozicione këtë javë

Stresi ka qënë padiskutim një ndër personazhet publik më të komentuar gjatëkësaj javë për shkak të pjesëmarrjes së tij në protestën e organizuar për të ndjerin Klodian Rasha. Përvecse ka patur një mbështetje të madhe nga publiku për këtë veprim kaq pozitiv, Stresi është përkrahur pafund nga publiku me këngën...

Stresi ‘zbërthen’ hitet e karrierës së tij, ja detajet që nuk i dinit

Ditën e kaluar reperi shumë i dashur i publikut, Stresi ishte “Live From Tirana” për një intervistë mjaft të veçantë dedikuar hiteve të karrierës së tij. Ai u kthye pas në kohë në një retrospektivë të atyre projekteve muzikore me të cilat edhe pas kaq shumë vitesh dhe hitesh të...

Shkundje e “Top 5”, shikoni çfarë ka ndodhur këtë javë

Edhe pse java e kaluar ishte thuajse e qetë sa i përket ndryshimeve në klasifikim, kjo javë ka rezultuar krejtësisht ndryshe. Nëse do të analizojmë “Top 5” krahasuar me një javë më parë, nuk ka asnjë këngë që ka mbajtur të njëjtin pozicion. Vendi i parë është pushtuar nga dyshja...

Vendin e parë e kap stresi…

Vendi i parë nuk po gjen qetësi pasi edhe këtë javë ka ndryshuar krahasuar me javën kaluar. Në fakt 4 javët e fundit kreu nuk ka qënë i njëjtë, duke ndryshuar nga java në javë.  Nga Dhurata Dora & Azet tek Luana Vjollca dhe Jay Santos. Më pas ishte Yll Limani me...

Nuk ndryshon kreu por “Top 10” është plot ndryshime. Ruajuni nga “ka ka ka katastrofa” e Mozzik-ut!

Temperaturat e larta kanë vënë në lëvizje artistët, të cilët pavarësisht se koncertet e tyre ende nuk  janë rikthyer në gjenjden normale, ata vazhdojnë të prodhojnë muzikë të re. Me prodhimin e muzikës së re, janë vënë re shumë ndryshime në “Top 10” për këtë javë. Sa i përket vendit...

Ja mes kujt u ndanë muajt e dy stinëve të para të vitit

Viti 2020 është cilësuar derimë tani si një vit jo shumë i mbarë për shkak të ngjarjeve që kanë ndodhur por duket se cdo gjë i përket të shkuarës tani. Muzika është ajo që shëron cdo plagë dhe publiku i “Top Awards” vazhdon të mbështesë artistët e tyre të preferuar...

Ja si mbyllet Maji në “The Top List”!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

Ndryshon vendi i parë, ja cila këngë na ka fiksuar këtë javë…

Prej muajsh Alban Ramosaj kishte paralajmëruar publikun se ishte duke punuar për projektin e tij të ardhshëm, klipi i të cilit do të ishte si një film me metrazh të shkurtër dhe artisti ia ka arritur qëllimit. Vetëm pak ditë më parë, Albani ka publikuar “I Nat Ma fal“, një...