RONELA HAJATI

Viti 2021 ishte për Ronela Hajatin me disa pika kulminante…

Ronela është një ndër artistet më të talentuara të showbiz-it shqiptar dhe sigurisht ndër më të guximshmet për sa i përket stilit dhe mënyrës së veçantë me të cilën vjen në çdo projekt të sajin. Viti 2021 për Ronelën përkoi me publikimin e albumit të saj të titulluar “Rron” në...

Ja cilat janë Top 5 këngët me më shumë javë aktualisht në klasifikim!

Disa prej këngëve të klasifikimit të “The Top List” po i rezistojnë gjithnjë e më shumë kohës në listë. Për cilat këngë e kemi fjalën pikërisht me këtë? Zbulojini ato… Mono – Bojken Lako, Kastro Zizo, Alban Kondi Mesa duket kjo këngë sa vjen e po pëlqehet akoma e më...

Ja se cilat janë 5 këngët më të vjetra të listës për momentin!

Duket se edhe me hyrjet e reja në klasifikimin e “The Top List”, disa këngë i kanë rezistuar kohës. Ato vazhdojnë dhe janë ende pjesë e renditjes së 100 këngëve më të mira shqiptare, të paktën tani për tani. Por për cilat projekte po flasim? Kënga e Encës, “Nashta” duket...

Ronela vazhdon të eksperimentojë në stil muzikor, por jo vetëm!

Ronela Hajati ka publikuar këngën e saj më të re “Leje” që erdhi si bashkëpunim me Klementin, një nga artistët më të rinj, të paktën edhe nga mosha, në “Top Awards”. Ky projekt i ri i Ronelës vjen me një frymë tërësisht ndryshe nga çfarë jemi mësuar ta shohim më...

Këta janë artistët me më shumë këngë njëkohësisht në klasifikim!

Këtë javë me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm… Elvana Gjata kryeson në këtë listë...

Zbuloni artistët që kanë shijuar më shpesh vendet e para në vjeshtë ndër vite, a do të përsëritet situata?!

A ju kujtohet kënga “Jena Na”? Ky projekt i sjellë nga Ardit Çuni dhe Vesa Smolica arriti që të mbizotëronte në shumicën e javëve të vjeshtës së vitit 2016. Edhe pse me natyrë verore dhe ritmike, kjo këngë theu pritshmëritë e atij viti sepse askujt nuk ja priste mendja që...

Ndryshon kreu, një tjetër ‘new entry’ në “Top 5”!

Të tjera surpriza në klasifikimin e kësaj jave në “The Top List”! Kënga “Nina” e treshes së artistëve Bruno, Flori Mumajesi dhe Klajdi Haruni edhe pse ka qendruar për dy javë në vendin e parë, këtë herë duket se nuk ja doli dot të ruante fronin. Me vetëm 1 vend...

Vetëm një ndryshim në “Top 5”, kreu mbetet njësoj!

Edhe këtë javë në “The Top List” duket se vendi i parë në klasifikim nuk ka ndryshuar, por vazhdon të mbetet i njëjti. Treshja e artistëve, Bruno, Flori Mumajesi dhe Klajdi Haruni, kryesojnë me këngën “Nina” për dy javë deri tani. Kjo këngë po pëlqehet shumë nga publiku që vazhdon...

Ronela rigjen veten në “Top 5”!

Këngëtarja Ronela Hajati aktualisht ka katër këngë të sajat në klasifikimin e “The Top List”. Më saktësisht, projekti “Shumë i mirë” renditet në vendin e 67-të dhe “Prologue” në vendin e 64-të. Për sa i përket bashkëpunimit të saj me reperin e njohur Vig Poppa, “Alo”, është në vendin e...