RONELA HAJATI

Ronela Hajati bëri që Madridi të këndojë shqip!

Artistja shqiptare Ronela Hajati do të hapë shfaqjen e Eurovizion që do të mbahet më datë 10 Maj. Këngëtarja shqiptare do të performojë e parë në gjysmë finalen e parë të festivalit evropian që pritet të mbahet në Torino. Organizatorët kanë publikuar listën e këngëtarëve që do të performojnë sipas...

Ronela Hajati thyen rekord me këngën e saj “Sekret”!

Ethet e “Eurovision 2022” po afrojnë. Në datën 10 maj do të nisë nata e parë gjysmëfinale e garës së madhe evropiane të muzikës, për të vazhduar më pas me natën e dytë më 12 maj dhe finalen e madhe më 14 maj. Artistja shqiptare Ronela Hajati do të hapë shfaqjen. Këngëtarja...

Pas Barcelonës, Ronela Hajati merr pjesë në eventin tjetër të Eurovizion që mbahet në Israel!

“Sekret”, kënga fituese në Festivalin e 60-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin e Eurovizionit, është kthyer në një himn të këtyre ditëve. Ronela Hajati ka vendosur një rekord përfaqësimi në klasifikimin e Shkurtit në Eurovizion duke ngritur pritshmëritë në eventin që...

Ronela Hajati artistja e parë që do të ngjitet në skenën e “Eurovizion”!

“Sekret”, kënga fituese në Festivalin e 60-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin e Eurovizionit, është kthyer në një himn të këtyre ditëve. Ronela Hajati ka vendosur një rekord përfaqësimi në klasifikimin e Shkurtit në Eurovizion duke ngritur pritshmëritë në eventin që...

“Sekreti” i Ronela Hajatit hyn në Top 20!

“Sekret”, kënga fituese në Festivalin e 60-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin e Eurovizionit, është kthyer në një himn të këtyre ditëve. Ronela Hajati ka vendosur një rekord përfaqësimi në klasifikimin e Shkurtit në Eurovizion duke ngritur pritshmëritë në eventin që...

Përveç përfaqësimit dinjitoz të Shqipërisë në Eurovizion, Ronela Hajati do të shkëlqejë dhe me veshjet e saj!

Këngëtarja e njohur Ronela Hajati u shpall fituese e Festivalit të 60-të të Këngës në RTSH, me këngën “Sekret”. Ajo tashmë është e fokusuar në rrugëtimin e saj për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion. Pas fitores në Festivalin e Këngës, Ronela ka nisur përgatitjet e para për në këtë kompeticion....

Ja cilët janë artistët e Top 10 të kësaj jave!

Me çfarë surprizash jemi hasur në klasifikimin e “The Top List” këtë javë? Zbuloni artistët që janë pozicionuar në Top 10 të listës së 100 këngëve më të mira shqiptare për javën në të cilën ndodhemi… Vendi i parë për këtë javë shkoi për Yll Limanin me “Lshoja zanin”. Një...

Ronela Hajati zbulon detaje nga xhirimet e klipit të këngës “Sekret”!

Së fundmi në emisionin “Live from Tirana” në Top Albania Radio, ishte e ftuar në studio këngëtarja e njohur Ronela Hajati e cila së shpejti pritet të përfaqësojë vendin tonë në Eurovision me këngën “Sekret”. Ronela na tregon më shumë për xhirimet e klipit të këngës. Klipi është xhiruar me...

Ronela Hajati nuk pushon një sekondë, edhe pse vëmendja është tek Eurovisioni!

Ronela Hajati tashmë është e fokusuar në rrugëtimin e saj për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion. Por megjithatë, kjo nuk e ka ndaluar atë që të merret dhe me projekte të reja muzikore. Thënë ndryshe, pas “Sekret”, Ronela premtoi se do i vinte sërish flakën me një tjetër këngë po...