RONELA HAJATI

Ronela Hajati zbulon se çfarë i ka shkruar Besës përpara spektaklit të madh të Eurovision 2024!

E ftuar në emsionin “Pardon My French” me Jonida Aliçkolli dhe Arbër Çepani ka qenë artistja e mirënjohur Ronela Hajati. Ajo foli më shumë rreth projekteve të saj të fundit, këngët që priten të dalin të reja dhe disa momente epike nga karriera e saj disa vjeçare. Ajo ka përfaqësuar  Shqipërinë në...

Më mirë “Jepi Gaz” i Ronelës apo i Crazy Girl? Ja çfarë zgjodhi publiku!

Vetëm pak ditë më parë Ronela Hajati erdhi me një projekt të ri muzikor ashtu siç dhe e kishte pralajmëruar. “Jepi Gaz” mban titullin kënga e saj e cila arriti që të rrëmbente kreun e javës. Por ndoshta ajo që nuk kishim parashikuar ishte se ky projekt do të vinte...

Ronela Hajati merr kreun me një cover të Crazy Girl!

Ronela Hajati ka ardhur në qendër të vëmendjes me një këngë të re. Vetëm pak ditë më parë artistja ka publikuar projektin e saj më të ri që mban titullin “Jepi Gaz”.  Një këngë kjo që e themi me sigurinë më të plotë që do të kthehet në një hit...

Ronela Hajati paralajmëron këngën e re në mënyrën më të lezetshme…

Ronela Hajati është një artiste mjaft e suksesshme në tregun muzikor shqiptar. Ndërkohë që karriera e saj po ecën shkëlqyeshëm, duket se dicka e shqetëson këngëtaren sa i përket jetës së saj personale. Artisja e njohur ka publikuar një fotografi në profilin e saj të Instagramit, përmes të cilit ka...

Ronela Hajati: “Nuk kam bërë asnjëherë kompromis në muzikë”!

E ftuar në emsionin “Back to the Beginning” në Top Albania Radio me Kozeta Kurtin ka qenë këngëtarja e njohur e muzikës pop në Shqipëri Ronela Hajati. Së fundmi, ajo ka realizuar projekte mjaft të mira muzikore. Me këtë intervistë ekskluzive dëgjuesit patën mundësi të kenë një vështrim më të...

Emocione të forta për Ronela Hajatin, dëgjon në studio zërin e babait të ndjerë!

Një zë, një moment për të kujtuar një jetë. Kështu ishte dhe dje surpriza për Ronela Hajatin kur dëgjoi zërin e të atit në një video të përgatitur për të. Ervin Kurti në “Muzikë kur dëgjoj” në “E Diell” bëri bashkë miqtë e këngëtares së njohur për ta surprizuar dhe...

Ronela Hajati ka dy fjalë për artistët që paralajmërojnë ‘megahite’…

Ronela Hajati është cilësuar gjithmonë si një artiste që i dedikohet shumë karrierës së saj muzikore dhe deri më tani, projeket e saj nuk kanë zhgënjyer aspak, duke rezultuar tepër të pëlqyera nga publiku shqiptar. Ndërkohë që mbështet shumë artistë të skenës shqiptare, mesa duket së fundmi, Ronela ka vendosur...

Ronela Hajati emocionon me rrëfimin e ndjerë për të atin!

Këngëtarja e njohur, Ronela Hajati ka prekur me rrëfimin për humbjen e babait të saj. E ftuar në “S’e Luan Topi”, Ronela tregoi se vitet kur i ati ishte gjallë ishin më të bukurat për të. Mes emocionesh, këngëtarja u shpreh se ende ja ndjen mungesën por me kurajo ka...

Balada apo ritmike?! Ja cilat këngë të këtyre artistëve pëlqehen më shumë!

Pavarërisht nëse disa artistë karakterizohen vetëm nga një rrymë e caktuar, ka shumë të tjerë që preferojnë të eksperimentojnë në disa rryma. Kjo në fakt, është diçka pozitive sepse tërheq çdo lloj publiku të cilë kanë preferenca të ndryshme. Shumë këngëtarë të tregut tonë muzikor, i kanë qëndruar besnik një...