RONELA HAJATI

Ronela do të rikthehet ’old school’ në projektin e saj të ri?!

Viti 2022 mund të themi se ka qenë viti i Ronela Hajatit. Pasi triumfoi në Festivalin e Këngës, ajo përfaqësoi Shqipërinë në Eurovizion ku spikati për stilin e saj unik dhe performancën e fuqishme. Ndërkohë ajo solli dhe një sërë projektesh të reja, si dhe mori pjesë në shumë koncerte,...

Cilat ishin hyrjet e bujshme të nëntorit 2021 dhe çfarë presim nga ky nëntor…

Viti që shkoi na solli një ‘boom’ projektesh në Top Awards. Artistët më në zë u siguruan që të sillnin vetëm hite, qofshin bashkëpunime apo projekte solo. Dhe nëntori spikati me këngë të reja. Ja cilat ishin disa nga hyrjet më të bujshme të nëntorit që lamë pas… Capital T...

Ronela Hajati ka gati një surprizë për ‘zemrat e thyera’!

Pas përfundimit të eksperiencës së saj në Eurovision, Ronela ka paralajmëruar se tanimë ka ardhur koha t’ja nisë me projektet e saj të reja muzikore dhe siç u shpreh ‘nuk ka kohë për pushim’. E përpos angazhimit në muzikë, bukuroshja është shpesh aktive edhe me postime nga përditshmëria e saj...

Ronela Hajati na tregon disa nga prapaskenat që nuk i dinim nga Eurovision!

Shqipëria, me këngëtaren Ronela Hajati hapi mbrëmjen e parë gjysmëfinale të Eurovizion 2022. Me energjinë e saj, potencën vokale dhe ritmet e këngës “Sekret”, Ronela Hajati ndezi skenën, por kjo nuk ishte e mjaftueshme që ajo të merrte votat e publikut për të shkuar në finale. Duartrokitjet e publikut në sallë ishin...

Ronela në italisht tingëllon si “Caramel”!

Pas përfundimit të eksperiencës së saj në Eurovision, Ronela ka paralajmëruar se tanimë ka ardhur koha t’ja nisë me projektet e saj të reja muzikore dhe siç u shpreh ‘nuk ka kohë për pushim’. Kënga e parë që lançoi për këtë verë është shumë e veçantë pasi teksti është në...

Mbështetja që Ronela Hajati merr nga përfaqësuesja e Spanjës në Eurovizion!

Shqipëria, me këngëtaren Ronela Hajati hapi të martën e kaluar mbrëmjen e parë gjysmëfinale të Eurovizion 2022. Me energjinë e saj, potencën vokale dhe ritmet e këngës “Sekret”, Ronela Hajati ndezi skenën, por kjo nuk ishte e mjaftueshme që ajo të merrte votat e publikut për të shkuar në finale....

Disa nga momentet e Ronela Hajatit në “A Live Night”!

E ftuar në këtë episod të tretë të “A Live Night” ishte artistja shumë e dashur Ronela Hajati. Në një intervistë të veçantë, ekskluzive dhe shumë unike, Ronela Hajati zbulon më tepër nga jeta e saj.

Ronela Hajati në një rrëfim personal nga fëmijëria e saj e deri tek Eurovizion!

E ftuar në këtë episod të tretë të “A Live Night” ishte artistja shumë e dashur Ronela Hajati. Në një intervistë të veçantë, ekskluzive dhe shumë unike, Ronela Hajati zbulon më tepër nga jeta e saj. Artistja dukshëm është lindur dhe rritur me muzikë. Fëmijëria ime ka qenë periudha më...

Cilat do të jenë hitet që do të performojë Ronela Hajati në “A Live Night”?!

Artistja që do të ndjekim këtë të shtunë në “A Live Night” është pikërisht Ronela Hajati. Në një natë performancash si kurrë më parë. Në shtëpinë e saj të dytë, Top Albania Radio! Si erdhi nga talent shows për t’u bërë diva e skenave? Na e zbulon vetë ajo! Duke...