NORA ISTREFI

“Top 3” me një ndryshim të vogël

Kjo javë është konsideruar mjaft e qetë sa i përket ndryshimeve apo hyrjeve të reja në klasifikim. Sa i përket zonën së nxhetë, kemi vetëm një ndryshim të vogël dhe është pikërisht një surprizë për fansat e Gjikos dhe Melindës. Bashkëpunimi i tyre më i ri, “X5” ka patur vëmendjen...

Këngët që kanë ndryshuar më shumë pozicione këtë javë!

Kjo java thuajse po kthen në normalitet gjendjen që prej muajsh kishte pushtuar muzikën dhe cdo aspekt tjetër të jetës. Artistët kanë filluar të publikojnë muzikë të re ndërsa publiku jo vetëm që vazhdon t’i votojë por gjithashtu ka filluar tashmë ta shijojë muzikën nëpër lokale të ndryshme, duke qënë...

Ja si mbyllet Maji në “The Top List”!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

Ky vit nuk është i Ramës, është i Annës

Javën e kaluar një këngë mjaft interesante iu shtua klasifikimit të “Top Awards” pasi Buta, reperi i njohur, kishte vendosur të sillte pak “politikë” në “The Top List”, duke publikuar projektin me titull “Edi Rama”, e cila menjëherë u rendit në vendin e parë të 100 këngëve më të bukura...

Nora dhe Era ngjiten më shume se kushdo, + 80 pozicione në javë

Motrat e talentuara, Nora dhe Era Istrefi, nuk kanë zhgënjyer aspak publikun shqiptar. Bashkëpunimi i tyre i parë muzikor ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm këtë javë, duke u shpallur kënga që është ngjitur me më shumë pozicione se kushdo. Falë votave të publikut, i cili duket se e ka...

Motrat Istrefi mbyllin listën për këtë javë

Një bashkëpunim i shumëpritur por që më në fund u finalizua. Dy motrat e famshme, Era dhe Nora Istrefi kanë bashkuar fuqitë për herë të parë dhe sigurisht që nuk mund të zhgënjenin. “Nuk e di” titullohet kjo prurje e re muzikore, e cila që në momentet e para të...

Nora Istrefi del me një bashkëpunim dhe hyn me një tjetër në “Top 20”

Vera e vitit të kaluar rezultoi tepër e suksesshme për Nora Istrefin, kënga e sa cilës “Sa t’kam dasht” u shndërrua në një ndër hitet verore. Ndërsa këtë vit, këngëtarja ka lënë pas projektet “solo” dhe ka zgjedhur të vijë me tre bashkëpunime. Rreth 5 muaj më parë, ajo bashkoi...

Ermali dhe Nora hyjnë në klasifikim me një këngë që premton të kthehet në hit

Pas sukseseve që kanë patur me projektet e tyre “solo”, Ermal Fejzullahu dhe Nora Istrefi kanë bashkuar fuqitë për të sjellë një projekt muzikor, për të cilin premtojnë se do të kthehet në hit. “Hije” titullohet kënga më e re e dyshes, muzika e së cilës është realizuar nga “Big...

Nora Istrefi josh ende me “Majëm”

“Majëm” është projekti muzikor që pasoi këngën e suksesshme të Nora Istrefit “Sa t’kom dasht”. E publikuar në muajin gusht, “Majëm” vazhdon ende të joshë fansat edhe pse kanë kaluar thuajse 4 muaj. Prej 12 javësh ajo është bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List”, duke u pozicionuar mjaft...