NOIZY

“Alpha Show”, të shtunën ekskluzivisht në Top Channel!

Koncerti më i madh, që është organizuar ndonjëherë në Shqipëri, për muzikën HIP – HOP & RAP (Rhythm & Poetry). Artistët më të mirë të trojeve shqiptare e të Europës u bënë bashkë për “Alpha Show”. Ky koncert, me përmasa e standarte ndërkombëtare, është ideuar dhe iniciuar nga Noizy (Rigels Rajku),...

Ja sa kohë kishte Noizy pa një vend të parë!

Noizy dhe Yll Limani arritën të rrëmbenin fronin e “The Top List” për këtë javë me hitin e tyre “Alkool”. Vlen të përmendim se ky projekt u kthye në një hit të padiskutueshëm të verës dhe kjo nuk kishte si të mos reflektohej dhe në listën e Top Awards,. Noizy...

Noizy dhe Yll Limani marrin kreun!

Me pak “Alkool”, Yll Limani dhe Noizy ia kanë dalë që të rrëmbejnë fronin e kësaj jave të “The Top List”. Bashkëpunimi i tyre ka rezultuar si më i votuari i publikut për të qenë në krye të 100 këngëve më të mira shqiptare të javës. Ashtu siç kishim parashikuar...

Yll Limani dhe Noizy ‘rrezikojnë’ Fifin!

Noizy është kthyer në personazhin më të komentuar të ditëve të fundit. Kjo jo vetëm për projektet e tij të njëpasnjëshme këtë verë, bashkëpunimet me disa nga artistët më të suksesshëm, por gjithashtu edhe për mega koncertin e tij të mbajtur një javë më parë në sheshin “Nënë Tereza” në kryeqytet,...

Ja cilat janë këngët e “The Top List” më të përdorura nga TikTok-istët!

Padyshim që ky sezon ka sjellë më shumë prurje të reja muzikore në krahasim me çfarë ka ndodhur më parë. Teksa artistët kishin si qëllim të vinin me video shumë verore dhe të ‘nxehta’, jo të gjithë ama ia dolën që të ‘konkurronin’ projektet që kishin më shumë kohë në...

Noizy i bashkohet artistëve të Top Awards!

Këtë javë Noizy ka rihyrë në klasifikimin e ”The Top List” në Top Awards pas 6 vitesh mungesë pas disa keqkuptimeve mes tij dhe Top Media-s. Tani që çdo gjë është qetësuar mes palëve, Noizy i bashkohet artistëve të tjerë të Top Awards. Rigels Rajku apo Noizy siç njihet me emrin...

Pas faljes publike, Top Awards rifut Noizy-n në listë!

Gjithçka nisi 6 vite më parë ku reperi i njohur, do të duhej të ishte pjesë e Top Awards, por papritmas, iku dhe postoi në Instagram një status kundër organizatorëve dhe kundër Ledion Liços, duke mos u mbështetur më mediatikisht nga asnjë kanal i Top Medias. Duhet të kalonin vite...