NOIZY

Pse Luizi nuk do jetë pjesë e koncertit të Noizy-t?! Këngëtari zbulon çfarë ka ndodhur!

Luiz Ejlli është padyshim një nga këngëtarët më të lakuar në media, pasi çdo lëvizje e tij bënë zhurmë. Së fundmi është përfolur që raporti që ka me Noizy-n është krisur, pasi ai nuk është në koncertin që reperi do të mbajë në datën 4 gusht në qytetin e Tiranës. Luizi para pak...

Pak ditë para koncertit, Noizy rrëfehet: “Kam shpërthyer në lot…” 

Noizy është një nga reperët më të dashur për publikun shqiptar. Ai numëron shumë hite dhe bashkëpunime me artistë të talentuar. Pak ditë na ndajnë nga koncerti i madh i Alpha Show 2 i cili pritet të ketë dhe më shumë sukses se ai i pari. Në një post ne Instagramin...

Noizy dhe Dhurata Dora ‘vicini vicini’…

Dhurata Dora është një nga këngëtaret shqiptare më të dashura për publikun. Nga ana tjetër, edhe Noizy është një nga reperët më në zë dhe më të suksesshëm të tregut. Një nga bashkëpunimet më të suksesshme që u kthye padyshim në një hit, ishte dueti i tyre ”Mi Amor”, një...

Jeni gati për projektin e ri nga Noizy dhe Yll Limani?!

Yll Limani është padyshim një ndër këngëtarët më të pëlqyer dhe me më shumë fansa në showbizin shqiptar. Çdo këngë e tij arrin të marrë gjithë vëmendjen e duhur dhe të rrëmbejë menjëherë zemrat e të gjithë publikut. Teksa vetëm pak ditë më parë, ai solli bashkëpunimin e tij me...

“Alpha Show” vjen sërish këtë vit, Noizy tregon detaje rreth koncertit të shumëpritur!

Këngëtari i njohur dhe shumë i dashur për publikun, Noizy, ka qenë mbrëmjen e kaluar në një intervistë për “Më lër të flas” në Top Channel. Ai foli më shumë për fillimet e tij të karrierës, vështirësitë që ka hasur, dhe jo vetëm. Noizy ka folur më shumë dhe për albumin...

Top 10, rrotullohu rotullohu…

Një tjetër javë pa shumë surpriza në ”The Top List”. Jo shumë ndryshime nga java e kaluar sa i përket renditjes në Top 10. Teksa Luiz Ejlli nuk i ndahet vendit të parë të listës, po ashtu dhe Top 5 nuk ka pësuar asnjë ndryshim. Vendi i dytë shkon sërish...

Noizy dhe Stresi, ’vicini vicini’!

Noizy dhe Stresi janë dy nga reperët më në zë të tregut muzikor shqiptar, të cilët janë njohur gjithmonë për rivalitetin e tyre. Gjasat që një ditë reperët do të bënin paqe ishin të vogla, por çdo gjë doli jashtë pritshmërive në vitin 2022. Reperët jo vetëm që bënë paqe,...

‘Rotullohu Rotullohu’ – thuajse asgjë e re në Top 5!

Një tjetër javë deri diku e pritshme kjo në klasifikimin e “The Top List”. Prej pak kohësh nuk kemi pasur shumë ndryshime sa i përket klasifikimit në Top 5 të projekteve më të votuara nga publiku. Vendi i parë për të dytën javë radhazi shkon për remix-in e ”Me Ty”...

Noizy tregon pse mbështeti Luizin, si dhe projektet ’bombë’ me disa super artistë…

Ky edicion i “BBV2” do të mbahet mend nga të gjithë shqiptarët. Me të vërtetë ishte edicioni i dytë por protagonistët e këtij viti i kanë mbajtur të gozhuar para ekranit çdo të martë dhe të premte të gjithë shqiptarët. Banorët e këtij viti do të mbeten gjatë në memorien...