NOIZY

Vetëm një hyrje e re këtë javë, Noizy dhe Elvana!

Elvana Gjata dhe Noizy kanë sjellë për dëgjuesit bashkëpunimin e tyre të parë. Kur reperi njoftoi se albumi i ri, “Alpha”, do të publikohet më 7 prill, të gjithë ishin të emocionuar, por më shumë për faktin se mes shumë artistësh të njohur do të ishte edhe emri i Elvanës....

Noizy dhe Luiz Ejlli së bashku në skenë, vjen premtimi publik për projekte të reja…

Mbrëmjen e së shtunës ishte finalja e madhe e edicionit të dytë të “Big Brother VIP”. Para se të shpallej fituesi në mesnatë çifti më i dashur i publikut që u krijua brenda shtëpisë më të famshme kurorëzoi dashurinë në martesë. Ishte vetë kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ai...

Gjithçka që nuk dinit për albumin më të ri të Noizy-t ‘Alpha’, na e tregon vetë reperi! 

Një album i ri, që si asnjëherë më parë do të sjellë në treg me 7 prill, jo pak por plot 22 këngë, të rrymave e stileve të ndryshme Love Story, Gansta/Jeten/Club/Reggea/AfroBeat… Shumë bashkëpunime, me producentë e këngëtarë të suksesshëm. Mes tyre, e vetmja vajzë është Elvana Gjata, të cilën...

Surpriza e Noizy-t për fansat e tij pak para publikimit të albumit…

Noizy ka gati albumin e ri, që si asnjëherë më parë do të sjellë në treg më 7 prill, jo pak por plot 22 këngë, të rrymave e stileve të ndryshme Love Story/Gansta/Club/Reggea/AfroBeat. Shumë bashkëpunime, me producentë e këngëtarë të suksesshëm. Por ALPHA nuk është më thjesht një album, por...

Bashkëpunimi i Noizy-t dhe Elvanës vjen më shpejt nga çfarë pritej?!

Duket se bashkëpunimi mes Noizy-t dhe Elvana Gjatës do publikohet më shpejt nga çfarë e prisnim. Së fundmi reperi ka ndarë një foto të Elvanës në Instagram ku na lë shumë kuriozë. Ai shkruan se tani do bëjnë një viral tjetër, duke na lënë të kuptojmë se bashkëpunimi mund të...

Armaldo Kllogjeri i merr sërish vendin e dytë Noizy-t!

E kush mund ta merrte me mend se një tenor do të hynte në listën e këngëve moderne shqiptare në Top Awards? Epo, Armaldo Kllogjeri ia doli! Maestro, siç tashmë na pëlqen ta quajmë të gjithë, solli projektin e tij me titullin ”Ta dije”. Kjo këngë u krijua kur ai...

Bashkëpunimi i ri i Noizy-t në playlistat e editorëve në Deezer dhe Spotify!

Ju prezantojmë me hitin e ri të cilin do të fiksoheni e do të kërceni kudo që të jeni. ”Dancer” është projekti që ka hyrë këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Noizy vjen këtë herë me një super bashkëpunim ndërkombëtar, duke bashkuar forcat me Russ Millions, Rondodasosa dhe...

Ja kush janë bashkëpunëtorët ndërkombëtarë të Noizy-t!

Noizy vjen këtë herë me një super bashkëpunim ndërkombëtar, duke bashkuar forcat me Russ Millions, Rondodasosa dhe Capo Plaza. Ata kanë sjellë një projekt të titulluar “Dancer”, mjaft energjik dhe me potencial për të qëndruar gjatë në listat ndërkombëtare. Le të njihemi pak më shumë me ta… Shylo Batchelor Ashby Milwood...

Thuajse asnjë ndryshim në Top 5 këtë javë të re!

Një tjetër javë deri diku surprizuese kjo në klasifikimin e “The Top List”. Prej pak kohësh nuk kemi pasur shumë ndryshime sa i përket klasifikimit në Top 5 të projekteve më të votuara nga publiku. Vendi i parë, për të tretën javë radhazi shkon sërish për Luiz Ejllin me këngën...