Noizy vazhdon të mbetet ndër artistët më të preferuar të shumë brezave dhe kjo nuk ka ndryshuar në karrierën e tij përgjatë viteve. Edhe pse këngët e tij solo janë më të shumta se bashkëpunimet, ai di si të godasë me to.

Së fundmi ai ka bashkuar forcat me grupin e njohur D-Block Europe. “Eagle” është projekti që i ka sjellë ata në klasifikimin e javës të “The Top List”.

D-Block Europe është një grup britanik hip hopi i përbërë nga Adam Nathaniel “Young Adz” Williams, Ricky Earl “Dirtbike LB” Banton dhe Lil Pino. Ata filluan të nxjerrin këngë në labelin e tyre në fillim të vitit 2014. Grupi u bë i famshëm në vitin 2017 pasi publikoi këngë të shumta, duke përfshirë “Large Amounts”, “Darling”, “Nasty”. Albumi debutues i D-Block Europe, “The Blue Print: Us vs. Them” arriti në vend të dytë në top listat britanike në 16 tetor 2020. Albumi i tyre i dytë “Lap 5” gjithashtu arriti numrin dy në tabelën e albumeve në Mbretërinë e Bashkuar më 30 shtator 2022. 

Adam Nathaniel “Young Adz” Williams, gjysma e D-Block Europe filloi për herë të parë të krijonte muzikë në vitin 2010, ndërsa Ricky Earl “Dirtbike LB” Banton ishte përfshirë në jetën e rrugës në një moshë të re. Në vitin 2013, Williams mori një shenjë që të ndryshonte jetën nga legjenda e Nju Jorkut, Jadakiss, i cili pa potencial te artisti i ri. Jadakiss më vonë fluturoi për në Londër për të lançuar bazën evropiane të markës së tij diskografike D-Block Records, pra emri skenik, “D-Block Europe”. Grupi fillimisht përbëhej nga Young Adz dhe një reper tjetër, Aero Sinc, megjithatë, Banton më vonë iu bashkua grupit pasi Williams premtoi të dilnin nga jeta e rrugës së bashku. Hiti i tyre më i dëgjuar i momentit është “Prada”. Më 11 gusht 2023, u publikua një remix i “Ferrari Horses” me Cassö dhe Raye, “Prada”. Kënga vazhdoi të arrijë numrin 2 në tabelën e këngëve në Mbretërinë e Bashkuar, duke shënuar këngën më të lartë të klasifikimit të D-Block në Evropë dhe top 10-shin e tyre të dytë në 2023. Bashkëpunimi i tyre me Noizy, “Eagle”, i sjell ata për herë të parë në “The Top List”.