NOIZY

Armaldo Kllogjeri i merr sërish vendin e dytë Noizy-t!

E kush mund ta merrte me mend se një tenor do të hynte në listën e këngëve moderne shqiptare në Top Awards? Epo, Armaldo Kllogjeri ia doli! Maestro, siç tashmë na pëlqen ta quajmë të gjithë, solli projektin e tij me titullin ”Ta dije”. Kjo këngë u krijua kur ai...

Bashkëpunimi i ri i Noizy-t në playlistat e editorëve në Deezer dhe Spotify!

Ju prezantojmë me hitin e ri të cilin do të fiksoheni e do të kërceni kudo që të jeni. ”Dancer” është projekti që ka hyrë këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Noizy vjen këtë herë me një super bashkëpunim ndërkombëtar, duke bashkuar forcat me Russ Millions, Rondodasosa dhe...

Ja kush janë bashkëpunëtorët ndërkombëtarë të Noizy-t!

Noizy vjen këtë herë me një super bashkëpunim ndërkombëtar, duke bashkuar forcat me Russ Millions, Rondodasosa dhe Capo Plaza. Ata kanë sjellë një projekt të titulluar “Dancer”, mjaft energjik dhe me potencial për të qëndruar gjatë në listat ndërkombëtare. Le të njihemi pak më shumë me ta… Shylo Batchelor Ashby Milwood...

Thuajse asnjë ndryshim në Top 5 këtë javë të re!

Një tjetër javë deri diku surprizuese kjo në klasifikimin e “The Top List”. Prej pak kohësh nuk kemi pasur shumë ndryshime sa i përket klasifikimit në Top 5 të projekteve më të votuara nga publiku. Vendi i parë, për të tretën javë radhazi shkon sërish për Luiz Ejllin me këngën...

“Alpha Show”, të shtunën ekskluzivisht në Top Channel!

Koncerti më i madh, që është organizuar ndonjëherë në Shqipëri, për muzikën HIP – HOP & RAP (Rhythm & Poetry). Artistët më të mirë të trojeve shqiptare e të Europës u bënë bashkë për “Alpha Show”. Ky koncert, me përmasa e standarte ndërkombëtare, është ideuar dhe iniciuar nga Noizy (Rigels Rajku),...

Ja sa kohë kishte Noizy pa një vend të parë!

Noizy dhe Yll Limani arritën të rrëmbenin fronin e “The Top List” për këtë javë me hitin e tyre “Alkool”. Vlen të përmendim se ky projekt u kthye në një hit të padiskutueshëm të verës dhe kjo nuk kishte si të mos reflektohej dhe në listën e Top Awards,. Noizy...

Noizy dhe Yll Limani marrin kreun!

Me pak “Alkool”, Yll Limani dhe Noizy ia kanë dalë që të rrëmbejnë fronin e kësaj jave të “The Top List”. Bashkëpunimi i tyre ka rezultuar si më i votuari i publikut për të qenë në krye të 100 këngëve më të mira shqiptare të javës. Ashtu siç kishim parashikuar...

Yll Limani dhe Noizy ‘rrezikojnë’ Fifin!

Noizy është kthyer në personazhin më të komentuar të ditëve të fundit. Kjo jo vetëm për projektet e tij të njëpasnjëshme këtë verë, bashkëpunimet me disa nga artistët më të suksesshëm, por gjithashtu edhe për mega koncertin e tij të mbajtur një javë më parë në sheshin “Nënë Tereza” në kryeqytet,...

Ja cilat janë këngët e “The Top List” më të përdorura nga TikTok-istët!

Padyshim që ky sezon ka sjellë më shumë prurje të reja muzikore në krahasim me çfarë ka ndodhur më parë. Teksa artistët kishin si qëllim të vinin me video shumë verore dhe të ‘nxehta’, jo të gjithë ama ia dolën që të ‘konkurronin’ projektet që kishin më shumë kohë në...