NOIZY

Koncerti më i çmendur deri më sot, Noizy zbulon detaje nga “Alpha Show III”!

ALPHA është tashmë një brand, që u lançua me koncertin e madh në sheshin “Nënë Tereza” në 2022, traditë kjo që vijoi edhe verën e kaluar, dhe do vijojë edhe këtë vit. Dhe tani lajmi i shumëpritur ka ardhur. Këtë vit “Alpha Show” mbahet më 27 qershor në stadiumin “Air...

Xhensila Myrtezaj dhe Noizy shihen së bashku, një tjetër bashkëpunim mes dyshes?!

Këngëtarja e njohur, Xhensila Myrtezaj, kohët e fundit ka qenë shumë e komentuar në mediat rozë. Kjo për shkak që lajmi se është divorcuar nga partneri i saj, aktori Bes Kallaku, bëri bujë të madhe në rrjet e në publikun e gjerë. Pa dhënë asnjë deklaratë rreth kësaj, Xhensila ka...

Në krah të emrave si Nicki Minaj dhe 21 Savage, Noizy do të performojë në festivalin më të madh në Evropë!

Noizy sapo i ka shtuar sukseseve të tij një tjetër arritje në karrierë, teksa tashmë do të performojë në një prej skenave më të rëndësishme në Evropë. Bëhet fjalë për “Openair Frauenfeld”, eventin të konsideruar si festivalin më të madh të muzikës hip-hop në kontinent dhe një ndër më të...

Noizy vazhdon bashkëpunimet ndërkombëtare, sjell “Eagle” me D-Block Europe!

Noizy vazhdon të mbetet ndër artistët më të preferuar të shumë brezave dhe kjo nuk ka ndryshuar në karrierën e tij përgjatë viteve. Edhe pse këngët e tij solo janë më të shumta se bashkëpunimet, ai di si të godasë me to. Së fundmi ai ka bashkuar forcat me grupin...

“Më ndjekin disa budallenj kryesisht në TikTok…”, ja çfarë ka ndërmend të bëjë Noizy!

Noizy ose ndryshe me emrin e tij të vërtetë, Rigels Rajku është një nga reperat më të njohur dhe të dashur për publikun. Edhe pse prej kohësh nuk ka qenë pjesë e asnjë konflikti fizik me ndonjë individ të caktuar ose as me ndonjë reper tjetër shqiptar, nuk ka munguar vënie...

Ja tre këngët me më shumë javë aktualisht në “The Top List”!

Klasifikimi i Top Awards është shndërruar në një nga përzgjedhësit më të mirë të muzikës moderne shqiptare. Nga java në javë kësaj liste i shtohen projekte të reja, duke lënë jashtë saj disa këngë të tjera, të cilat nuk mund të marrin votat e mjaftueshme për të qëndruar në klasifikim....

Noizy shkëputet nga rrjetet sociale me një qëllim, zbulon për fansat surprizën e madhe!

Pas një verë shumë të suksesshme, Noizy po bën një pushim nga mediat sociale. Për një muaj ai nuk do jetë më aktiv, por kjo nuk do të thotë se po pushon. Reperi ka ndarë një surprizë me fansat, ku ka lajmëruar se po nis një album tjetër. Përmes një postimi në...

Pse Luizi nuk do jetë pjesë e koncertit të Noizy-t?! Këngëtari zbulon çfarë ka ndodhur!

Luiz Ejlli është padyshim një nga këngëtarët më të lakuar në media, pasi çdo lëvizje e tij bënë zhurmë. Së fundmi është përfolur që raporti që ka me Noizy-n është krisur, pasi ai nuk është në koncertin që reperi do të mbajë në datën 4 gusht në qytetin e Tiranës. Luizi para pak...

Pak ditë para koncertit, Noizy rrëfehet: “Kam shpërthyer në lot…” 

Noizy është një nga reperët më të dashur për publikun shqiptar. Ai numëron shumë hite dhe bashkëpunime me artistë të talentuar. Pak ditë na ndajnë nga koncerti i madh i Alpha Show 2 i cili pritet të ketë dhe më shumë sukses se ai i pari. Në një post ne Instagramin...