MIRIAM CANI

Cili nga çiftet e këngëtarëve është më i preferuari i publikut?!

Në showbiz-in shqiptar ka shumë çifte që ndajnë të njëjtin profesion, qoftë aktorë, prezantues apo këngëtarë. Ata janë jo vetëm shumë të suksesshëm në profesionet e tyre, por edhe shumë të komentuar në media. Dhe ne do të ndalemi pak tek çiftet e këngëtarëve, aq më tepër tek ata që...

Alban Skënderaj sapo na zbuloi disa nga prapaskenat e projektit të tij më të ri, të cilat nuk janë dhe aq romantike…

Ata janë padyshim dyshja më simpatike e showbiz-it shqiptar. E kemi fjalën për Alban Skënderaj dhe Miriam Cani. Një nga gjërat që fansat e tyre çmojnë më shumë tek ta është dashuria e madhe që kanë për njëri-tjetrin. Çifti gëzon edhe dy fëmijë, vajzën Amel dhe djalin Duam. Albani dhe...

Nga arsyeja e mungesës me projekte të reja muzikore e deri te fillimet e karrierës së saj, Miriam Cani zbulon më shumë!

Artistja shumë e dashur për publikun Miriam Cani ka qenë së fundmi e ftuar në studion e “Pardon My French” në Top Albania Radio. Këngëtarja foli për shumëçka pasi për të ka shumë interes, shkak janë daljet e saj shumë të rralla televizive. Miriami nuk ka qenë shumë aktive me...

Artistët me rritjen më të madhe të javës…

Një sërë surprizash solli kjo javë në klasifikimin e “The Top List”. Disa nga projektet e artistëve më në zë janë rritur me shumë pozicione brenda një jave të vetme. Por kush janë ato? Arilena Ara me këngën e saj “E gjallë” është rritur me 69 vende nga java e...

Kush do të mbretërojë në javët e festave?

Teksa po i afrohemi dalë ngadalë festave të fundvitit, na lind një pyetje. Cili është ai projekt apo artist që do të mbretërojë në klasifikimin e “The Top List” për këtë sezon? Epo duket se gara është shumë e fortë. Nëse hedhim një vështrim në Top 10 të klasifikimit mund...

Albani dhe Miriami na shkrijnë zemrat, sërish, nëse është e mundur!

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë një ndër dyshet më të preferuara të publikut. Ata jo pak herë na kanë shkrirë zemrat me bashkëpunimet e tyre duke na sjellë këngë shumë romantike. Dhe i tillë ka qenë dhe projekti i tyre i fundit. “Zemër përmbi zemër” titullohet kënga e tyre...

Ndryshon kreu, me të edhe dy hyrje direkt në Top 5!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List”, kreu i listës ka ndryshuar plotësisht. Elgit Doda nuk mund të mbante më fronin dhe zbriti menjëherë në vend të 4-të. Kreu i javës i takon “Flakë”, bashkëpunimit mes Capital T dhe Elvana Gjatës. Në vend të dytë është renditur projekti “Gjuj...

Kush është ngjitur më shumë këtë javë?

Kjo javë është hasur me ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve. Publiku ka vijuar të mbështesë me shumë fanatizëm artistët e tyre të preferuar, duke i ngritur sa me më shumë pozicione në listë. Projekti që është votuar më shumë për këtë javë është bashkëpunimi i Stresi...

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani kthehen të dy, edhe pse jo me njëri-tjetrin!

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, dyshja e preferuar e tregut muzikor shqiptar, është rikthyer me projekte të reja muzikore pavarësisht se nuk janë me njëri-tjetrin. “Jolie” mban titullin prurja më e re e Alban Skënderaj, e publikuar vetëm një javë më parë. Në këtë projekt muzikor, artisti i ka kënduar...