MIRIAM CANI

Ja cilat janë vëndet e para të 4 viteve “The Top List”

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga koha kur është krijuar, klasifikimi i “The Top List” vazhdon t’i rezistojë kohës dhe të jetë një ndër klasifikimet më të përfolura në vend. Po cilat janë këngët dhe artistët që kanë kryesuar klasifikimin nga viti 2015 deri në vitin 2019? Nëse...

Viti 2019-të drejt fundit, ja kush kryeson dhe kush ka kryesuar në dhjetoret e kaluara! Kujt do i takojë froni në javën e fundit të vitit?

Ky vit shënon dhjetorin e 5-të të “The Top List”, një klasifikim muzikor, i cili për hir të së vërtetës mbetet një ndër promovuesit më të mirë të muzikës dhe artistëve të rinj. Nga java në javë, listës i shtohen projekte të reja dhe artistë të rinj, duke pasuruar sa...

Ky është hiti i verës derimë tani

Ndërkohë që jemi në mes të sezonit të verës, artistët nuk ndalen së prodhuari muzikë të re, duke qëndruar sa më pranë fansave të tyre. Eshtë një nga periudhat e vitit, kur këngëtarët punojnë më shumë, duke marrë pjesë nëpër koncerte të ndryshme si brenda dhe jashtë vendit. Po kush...

“Tela” zë vendin e parë ndërsa vendi i dytë dhe i tretë mbeten të njëjtë

Dy projektet e fundit të publikuara nga Kida duket se janë në konkurrencë me njëri-tjetrin dhe këtë e vërteton më së miri renditja në klasifikimin zyrtar të “Top Awards”. Kjo javë ka ardhur me ndryshime sa i përket vendit të parë ndërsa vendi i dytë dhe vendi i tretë vazhdojnë...

Vendi i parë nuk ndryshon por Ledri Vula dhe Alban Skënderaj në konkurrencë me njëri-tjetrin

Kjo është java e 183-të e klasifikimit dhe “The Top List” ka ardhur sërish surprizues. Kida dhe Lyrical Son sërish në vend të parë Për të tretën javë rresht Kida dhe Lyrical Son nuk kanë ndërmend ta lëshojnë vendin e parë, duke bërë që “Deja vu” të jetë kënga më...

Miriam Cani dhe Alban Skenderaj, futen në “Top 5” pas dasmës dhe para koncertit në Prishtinë

Dyshja e njohur e skënës shqitare, Miriam Cani dhe Alban Skëndëraj, janë shndërruar sërish në qendër të vëmendjes dhe kjo falë disa surprizave në jetën personale por edhe në karrierën muzikore. Dasma e Miriam Canit dhe Alban Skënderaj Pavarësisht se kanë 12 vite që njihen me njëri-tjetrin, çifti i i...

Miriam Cani: Kam një problem të madh, nuk bëj dot një produksion të shpejtë

“Ne parajse” është një nga hyrjet më të reja të “The Top List”, e cila është publikuar nga artistja e dashur e publikut shqiptar, Miriam Cani. Artistja e njohur është rikthyer me një projekt të ri pas thuajse një viti mungesë, duke lënë fansat e saj në pritje. Pavarësisht kësaj,...

Miriami, Elvana dhe Gjiko me nga dy këngë në “Top 20” e kësaj jave

Klasifikimi i “Top Awards”, përmes votave të publikut, tregon se cilat janë këngët dhe artistët më të preferuar të javës. Eshtë java e 118-të dhe ndjekësit tanë nuk rreshtin së votuari artistin e tyre të preferuar, duke bërë që kënga e tyre të ngjitet sa më në krye të listës....

Miriam Cani me dy këngë në “Top 20”

Rikthimi i saj në muzikë pas një shkëputje të gjatë është pritur me shumë dashuri nga fansat e saj. Bëhet fjalë për Miriam Canin, artistja, e cila skenën e ka patur shtëpinë e saj që në fëmijëri. Miriami, e cila momentalisht është e angazhuar në rolin e saj si trajnere...