MIRIAM CANI

Ja çfarë pëlqejnë më shumë fansat nga “Dhurata” e Albanit dhe Miriamit

Ky projekt muzikor ka ardhur si një dhuratë jo vetëm për vajzën e tyre Ameli por për të gjithë publikun shqiptar. E publikuar nëntorin e vitit të kaluar, kjo këngë ka marrë vlerësimet maksimale nga fansat e Albanit dhe Miriamit, të cilët kanë transmetuar gjithë ëmbëlsinë e tyre në këtë...

“Dhurata” e Albanit dhe Miriamit i lumturon të gjithë

Eshtë një nga këngët padyshim më të diskutuara të javës. Bëhet fjalë për bashkëpunimin më të ri të Alban Skënderaj dhe Miriam Canit, një këngë që i ka kaluar pritshmëritë, sa i përket komenteve pozitive. “Dhurata” titullohet prurja me e re e dyshes së talentuar, e cila ka qënë një...

Miriami merr kreun, nga janari e shohim në “The Voice Kids”

Ajo është rikthyer më fuqishëm se kurrë në skenën e muzikës shqiptare, duke publikuar jo një por dy projekte mzikore. Bëhet fjalë për Miriam Canin, e cila para dy javësh ka nxjerrë projektin e saj “solo”, “Meteor”, projekt i cili shënoi dhe rikthimin e këngëtares pas disa vitesh pauzë muzikore....

Miriam Cani rikthehet fuqishëm si “Meteor” dhe pozicionohet në vendin e 6-të

Kishin kaluar tre vite që nga publikimi i fundit i Miriam Canit por artistja e talentuar ka vendosur të rikthehet në industrinë e muzikës shqiptare, pas një pauze disavjeçare, më fuqishëm se kurrë më parë. “Meteor” titullohet projekti më i ri i këngëtares shqiptare, i cili është pritur mjaft mirë...