KIDA

Artistet femra me më shumë javë në klasifikim në të gjitha kohërat!

Këtë javë kemi vendosur t’i kushtojmë vëmedje të vecante artisteve femra, të cilat falë suksesit të tyre kanë mundur të qëndrojnë në klasifikimin e “Top Aëards” për shumë javë, duke mposhtur konkurrencën e hyrjeve të reja. “Drunk” e Kidës është një ndër këngët që ende vazhdon të votohet nga publiku...

Ja cilat janë këngët më “të vjetra” të klasifikimit!

Pavarësisht se nga java në java klasifikimit të “Top Awards”, i shtohet projekte të reja muzikore, disa këngë ia kanë dalë ta përballojnë konkurrencën, duke qëndruar për një kohë të gjatë në listë. Po cilat janë këngët më “jetëgjatë” në klasifikimin e “The Top List”? Kënga që mban titullin si...

Kida, më e pjekur dhe e dehur!

Vetëm pak ditë më parë, një ndër artistet mjaft të preferuara të publikut shqiptar, Kida, ka festuar ditëlindjen e saj të 23-të. Pas kaq shumë vitesh në tregun muzikor shqiptar, këngëtarja sa vjen dhe shfaqet më e pjekur, qoftë në aspektin personale por edhe atë provesional. Pavarësisht se është një...

Shkundje e “Top 5”, shikoni çfarë ka ndodhur këtë javë

Edhe pse java e kaluar ishte thuajse e qetë sa i përket ndryshimeve në klasifikim, kjo javë ka rezultuar krejtësisht ndryshe. Nëse do të analizojmë “Top 5” krahasuar me një javë më parë, nuk ka asnjë këngë që ka mbajtur të njëjtin pozicion. Vendi i parë është pushtuar nga dyshja...

Zbuloni disa kuriozitete rreth Kidës!

Kida është një artiste mjaft e dashur dhe e kërkuar në tregun muzikor shqiptar. E njohur për një natyrë të ëmbël dhe të ciltër, Kida ka bërë për vete akoma më shumë fansa falë paraqitjes së saj në programin “Shiko Kush Luan” në Top Channel. Një ndër të rejat e...

“The Top List” është pastruar këtë periudhë, ja këngët e “vjetra” të ngelura në klasifikim

Me publikimin e këngëve të reja, një pjesë e mirë e projekteve të “The Top List” kanë mbetur jashtë saj, duke mos e përballuar konkurrencën e prurjeve të reja muzikore. Pavarësisht kësaj ka disa projekte që ia kanë dalë të qëndrojnë në listë, pavarësisht hyrjeve të reja. Ja kush janë...

Kida dhe Majk, dy artistët me këngët më jetëgjatë në klasifikim

Pavarësisht se cdo javë dalin projekte të reja muzikore, kjo nuk do të thotë aspak që muzika e publikuar vite më parë nuk dëgjohet. Këtë e vërteton më së mirë fakti që në klasifikimin e “Top Awards” ende vazhdojnë të votohen këngë të cilat kanë kohë që janë publikuar. Tre...

Nuk ndryshon kreu, por Ylli Limani është një hap larg

Që në momentet kur u paralajmërua si bashkëpunim, publiku kishte pritshmëri shumë të larta dhe në fakt Kida dhe Mozzik nuk kanë zhgënjyer aspak me këngën e “PP”. Kjo është java e tretë që ky projekt muzikor mban kreun e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Në...

Kreu kthehet përmbys, Mozzik ka vendin e parë dhe vendin e dytë!

Kjo javë ka sjellë ndryshime në klasifikimin e Top Awards sa i përket kreut, i cili është përmbysur krahasuar me një javë më parë. Mozzik është shndërruar në një ndër artistët më të votuar të javës, jo vetëm me një këngë por me dy të tilla. Ndërkohë që “Madonna” mbante...