KIDA

Bashkëpunimi i Ledrit dhe Kidës, më mirë me apo pa Butrintin?

Kida dhe Ledri Vula publikuan së fundmi këngën e tyre më të re të titulluar “Tdu” që është bërë pjesë e “The Top List” këtë javë. Ky projekt ka arritur që ta pozicionojë dyshen menjëherë në vend të 6-të të klasifikimit. Kjo nuk është hera e parë që Kida dhe...

Edhe pak ka mbetur për të zbuluar surprizën e ardhshme të Kidës dhe Ledrit!

Kida është një nga këngëtaret më të talentuara dhe të dashura të momentit. Këngët e saj kanë pasur gjithmonë sukses, duke u kthyer në hite dhe duke numëruar miliona klikime. Jo vetëm për faktin se këngët e saj kanë pasur shumë sukses, por ajo çfarë e bën këngëtaren një ndër...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Kida kthehet ‘burlesque’ alla “What Goes Around…Comes Around” për projektin e ri!

Kida ka publikuar së fundmi projektin e saj më të ri të titulluar “Mo jo” që i është bashkuar klasifikimit të “The Top List” këtë javë. Ky projekt kishte dy të veçanta. E para është publikuar në ditën e ditëlindjes së Kidës dhe pasoi me albumin e saj të parë...

Ja kush është ‘new entry’ tjetër direkt në top 10 për këtë javë!

Një tjetër javë e re, të tjera surpriza të reja. Këtu e kemi fjalën për këngët të cilat janë hyrje të reja në listë të cilat na kanë habitur me pozicionimin e tyre. E thënë kjo, një nga hyrjet e reja të kësaj jave është pikërisht edhe projekti “Mo jo”...

Kida feston ditëlindjen, por surprizën më të madhe e morëm ne!

Kida është një prej këngëtareve më të dashura të showbiz-it shqiptar. Një muaj pasi ka lançuar këngën e saj më të fundit “Ike” , duket se bukuroshja po na tregon se nuk ka të ndalur. Para pak ditësh, bukuroshja na zbuloi cover-in e albumit që ajo kishte paralajmëruar prej kohësh...

Këto janë këngët e publikuara nga Kida brenda 1 viti…

Kida padyshim që është një ndër artistet më të preferuara të publikut shqiptar. Më poshtë po ju prezantojmë me këngët e saj të cilat janë futur në klasifikimin e “The Top List” brenda një viti. Ike Që me publikimin e projektit “Ike” publiku e ka pritur mjaft mirë, qoftë si...

Ky është rrugëtimi i Kidës ndër vite në Top Awards…

Kida është padyshim një nga artistet më të dashura dhe më të pëlqyera të publikut shqiptar. Rrugëtimi i sajnë Top Awards nisi me “Premtimet”, një bashkëpunim me Mozzik dhe sot është në klasifikim me “Ike”. Po ju sjellim në kujtesë disa nga këngët e saj më të mira ndër vite...

Ja si vjen Kida në këngën e saj të re…

Kida kishte paralajmëruar prej kohësh që me këngën e saj të re do të na rrënqethte që të gjithëve dhe vërtet kështu ndodhi. Që me publikimin e projektit “Ike” publiku e ka pritur mjaft mirë, qoftë si këngë, po ashtu edhe stilin me të cilën ajo erdhi. Pas hitit “Dinero”,...