KIDA

“Top 20” sjell pafund ndryshime këtë javë, dy këngë të reja dhe hyrje të papritura!

Artistët vazhdojnë të punojnë fort dhe të prodhojnë muzikë të re, duke kënaqur sa më shumë publikun por vecanërisht fansat e tyre. Jemi në javën e 240-të të klasifikimit zyrtar të “Top Awards”, i cili ka ardhur me ndryshime, jo vetëm sa i përket kreut por edhe “Top 20”. Gjatë...

Kida i kthen borxhin Mozzik-ut, 5 vite më pas!

Performanca e Kidës dhe Mozzik në “Top Music Awards” ka qënë një ndër më të bukurat në atë kohë. Dyshja ngriti në këmbë publikun e Pallatit të Kongreseve, me bashkëpunimin e tyre të parë muzikor “Premtimet” që mund ta shihni ketu. Pavarësisht se të dy ishin artistë të rinj në...

Nuk ndryshon kreu por “Top 10” është plot ndryshime. Ruajuni nga “ka ka ka katastrofa” e Mozzik-ut!

Temperaturat e larta kanë vënë në lëvizje artistët, të cilët pavarësisht se koncertet e tyre ende nuk  janë rikthyer në gjenjden normale, ata vazhdojnë të prodhojnë muzikë të re. Me prodhimin e muzikës së re, janë vënë re shumë ndryshime në “Top 10” për këtë javë. Sa i përket vendit...

Dafina, Majk, Kida dhe Mozzik i bashkohen listës se artistëve me më shumë këngë njëherazi në listë

Me ardhjen e sezonit të verës, artistët janë vënë në lëvizje për të prodhuar muzikë të re, për të qëndruar sa më pranë fansave të tyre. Ndërkohë që publikohen këngë të reja, shume hite të artistëve të publikuara kohë më parë vazhdojnë ende të kenë vëmendjen e publikut dhe të...

Ja cilat janë tre këngët që janë afër mbushjes së 100 javëve në klasifikim

Nëse disa javë më përpara do numëronin shumë projekte muzikore që i përkisnin këngëve më jetëgjtë në klasifikim, tashmë ky numër ka ka ndryshuar. Eshtë vëtëm një këngë që ka më shumë se 100 javë në klasifikim dhe bëhet fjalë për “Bileta” e Kidës, i cila numëron plot 106 javë...

Edhe pse 4 muaj pa asnjë këngë të re, të gjitha projektet e Kidës në ngjitje këtë javë

Ajo është një ndër artistet mjaft aktive në tregun muzikor shqiptar por duket se për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme të Coronavirusit, derimë tani Kida nuk ka publikuar ndonjë projekt të ri muzikor. Kujtojmë që projekti i fundit i publikuar nga Kida është rreth 4 muaj më parë dhe bëhet...

“Ka je” e Kidës, është kënga me më shumë ngjitje këtë javë

Kanë kaluar thuajse tre muaj që nga publikimi i fundit i Kidës, “Moti”, e cila vazhdon të pozicionohet mjaft mirë në listë, edhe pse ka disa kohë që është bërë pjesë e klasifikimit. Pavarësisht se fansat janë në pritje të një kënge të re nga Kida, ata ende vazhdojnë të...

Yll Limani hyn në listën e rekordeve në “Top Awards”

Muaji shkurt ka sjellë shumë hyrje të reja, duke ndryshuar thuajse 1/3 e klasifikimit zyrtar të “Top Awards”. Këto hyrje të reja kanë bërë që një pjesë e mirë e këngëve që prej shumë kohësh qëndronin në listë, të mbeten jashtë saj, duke u vendosur kështu rekorde të reja sa...

Publiku zgjedh këngën më të bukur që është xhiruar në Paris!

Parisi, i quajtur ndryshe qyteti i dashurisë, është një ndër vendet që duhet vizituar të paktën një herë në jetë. Shumë artistë shqiptarë kanë zgjedhur të sjellin një pjesë të këtij qyteti të mrekullueshëm përmes videoklipeve të tyre. Po cilët janë artistët që kanë xhiruar videot e këngëve të tyre...