ELGIT DODA

Ja cilët artistë nisin vitin e ri në “The Top List”!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Si fillim Young Zerka na ka prezantuar dy projekte të reja, “Tik Tak” dhe “Tirane London” në bashkëpunim me OG Merks, një artist i ri për...

Kush do të mbretërojë në javët e festave?

Teksa po i afrohemi dalë ngadalë festave të fundvitit, na lind një pyetje. Cili është ai projekt apo artist që do të mbretërojë në klasifikimin e “The Top List” për këtë sezon? Epo duket se gara është shumë e fortë. Nëse hedhim një vështrim në Top 10 të klasifikimit mund...

Ndryshon kreu, me të edhe dy hyrje direkt në Top 5!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List”, kreu i listës ka ndryshuar plotësisht. Elgit Doda nuk mund të mbante më fronin dhe zbriti menjëherë në vend të 4-të. Kreu i javës i takon “Flakë”, bashkëpunimit mes Capital T dhe Elvana Gjatës. Në vend të dytë është renditur projekti “Gjuj...

Elgit Doda vazhdon të jetë i pari në klasifikim!

Kreu i klasifikimit të “The Top List” nuk ka ndryshuar as këtë javë. Për të tretën javë rradhazi, froni shkon sërish për Elgit Dodën me “TL”. Duket se momentalisht kjo këngë është më e pëlqyera e momentit dhe publiku po vazhdon që ta votojë për të qenë në krye dhe...

Kreu nuk ndryshon, por shikoni kush hyn menjëherë në vend të dytë!

Edhe këtë javë kreu i “The Top List” ka mbetur po i njejti. Është përsëri Elgit Doda me hitin e tij tashmë që sa vjen e adhurohet edhe më shumë nga dëgjuesit, “TL”, po ndryshe “Toxic Love”. Nga ana tjetër, surprizë për këtë javë ka qenë vendi i dytë. Si...

Elgiti dhe Donaldi marrin kreun e javës!

Një surprizë apo jo dhe aq?! Kreu i kësaj javë shkoi për këngën “TL” apo ndryshe “Toxic Love”, nga Elgit Doda. Një projekt ky që u prit mirë dhe u pëlqye aq shumë nga publiku, sa kudo që shkojnë mund ta dëgjojmë këtë këngë që luhet në sfond. Elgiti na...

Killua në majë, ndryshon i gjithë Top 5!

Vazhdojnë surprizat edhe për këtë javë për sa i përket klasifikimit të “The Top List”. Kreu i listës së kësaj jave ka shkuar për Killuan me këngën e tij të suksesshme “Bagëti e bujqësi”. Kjo këngë është rritur me 1 pozicion nga klasifikimi i kaluar dhe na mbetet të shohim...

Elgit Doda ‘shfrytëzon’ imazhin e Donald Veshaj?!

Elgit Doda ka prezantuar këngën e tij më të re, të titulluar “TL”, që nënkupton “Toxic Love”. Një këngë kjo mjaft interesante, ashtu siç Elgiti di të përcjellë tek publiku dhe duhet thënë se është pritur mjaft mirë. Ajo që bie në sy në videoklipin e këtij projekti është se...

Vetëm një ndryshim në “Top 5”, kreu mbetet njësoj!

Edhe këtë javë në “The Top List” duket se vendi i parë në klasifikim nuk ka ndryshuar, por vazhdon të mbetet i njëjti. Treshja e artistëve, Bruno, Flori Mumajesi dhe Klajdi Haruni, kryesojnë me këngën “Nina” për dy javë deri tani. Kjo këngë po pëlqehet shumë nga publiku që vazhdon...