ELGIT DODA

Elgit Doda ndan lajmin e madh, së shpejti me një surprizë për fansat…

Këngëtari dhe tekstshkruesi i njohur Elgit Doda ka gati një surprizë për adhuruesit e muzikës së tij. Elgiti është duke punuar për të sjellë albumin e tij të parë. Ka qenë vetë këngëtari i cili ka ndarë me ndjekësit e tij në Instagram, lajmin emocionues, ku krahas një fotoje të...

Këngët me më shumë ngjitje, ja kush po e konkurron fort Luiz Ejllin!

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Froni mbetet i njëjtë për të katërtën javë radhazi, me Luiz Ejllin që triumfon sërish...

Elgit Doda reagon për vargjet e njëjta në këngët e Ledrit dhe Dafinës!

Vargjet “t’i kam dhon krejt, ama sot m’ke lon (prapë) vetëm” kanë ngjallur debat dhe kanë nisur një dramë publike mes Dafinës, Sarës dhe Ledrit. Rishtazi, Sara është shprehur se Ledri ka qenë ai që e ka shkruar i pari vargjet dhe për këtë ka reaguar edhe Elgit Doda, i cili ka...

Kimia e Dafinës dhe Elgitit nuk mund të mos na bëjë përshtypje!

Bashkëpunimet në tregun muzikor shqiptarpër sezonën e verës janë të shumta. Kësaj radhe, forcat i bashkuan Dafina Zeqiri dhe Elgit Doda. Duket se këtë sezon veror Dafina Zeqiri ka ‘hequr dorë’ nga këngët ritmike dhe po publikon vetëm projekte që i dedikohen dashurisë. Kështu është dhe dueti i radhës, i...

4 artistët e “Habibi Lele” mbyllin listën për këtë javë me bashkëpunimin e tyre!

Që kur u paralajmërua që Romeo Veshaj, Donald Veshaj dhe Elgit Doda do të vinin me një bashkëpunim me artistin Claydee, kurioziteti ka qenë mjaft i madh. E në fakt nisur dhe vetëm nga titulli, ”Habibi Lele”, parashikohej të ishte një këngë ritmike, tipike për këtë sezon. Elgit Doda duket...

Elgit Doda mbyll 100 këngët më të votuara të javës!

Elgit Doda së fundmi ka sjellë projektin e tij më të ri muzikor të titulluar “Me ty pa ty”. Sigurisht edhe tek ky projekt është siguruar që të na prekë telat e zemrës, ashtu si gjithmonë. “Me ty pa ty” është publikuar në YouTube vetëm pak ditë më parë, por...

“Qau kur dëgjoi këngën time”/Klea Huta tregon detaje nga dasma e saj dhe dedikimin për Elgitin! 

E ftuar nëpërmjet një lidhje telefonike për “Live From Tirana” ka qenë Klea Huta. Ajo na tregoi më shumë detaje nga dasma e saj, emocionet e përjetuara, por dhe këngën që i dedikoi Elgitit. Si është pritur tek publiku këngën “4”? Jam shumë e lumtur për të gjithë dashurinë që më kanë...

Do të vijnë me një bashkëpunim, Elgit Doda zbulon detajin nga projekti me Ermal Fejzullahun!

Elgit Doda ka paralajmëruar se kjo verë do të ketë shumë këngë të reja dhe bashkëpunime dhe vetëm pak ditë më parë, producenti ka zbuluar dhe duetin e tij të parë për këtë verë që do të jetë me artistin Ermal Fejzullahu. Me anë të një Instastory, Elgiti na ka zbuluar një...

Elgit Doda dhe Romeo Veshaj na zbulojnë pak nga surpriza e tyre… 

Elgit Doda gjithmonë na ka suprizuar me projekte të ndryshme muzikore, që kanë arritur të tërheqin vëmendjen e publikut të gjerë shqiptar. Me një karrierë gjithmonë në ngjitje, ai ka arritur ta balancojë atë mjaft mirë edhe me jetën private, ku mund të përmendim këtu lidhjen e tij disa vjeçare...