ELGIT DODA

Nga frika e të performuarit live e deri te kënga dedikuar periudhës së vështirë me Klean, rrëfehet Elgit Doda!

Artisti Elgit Doda, i ftuar në “Cherry on Top”, tregoi detaje nga fillimi i karrierës së tij si këngëtar, para publikut. Ai tregon se e ka pasur shumë të vështirë që të përballej me publikun LIVE, ndërsa tregon se dy artistë të tjerë, njëkohësisht edhe miq të tij, Alban Skënderaj...

Elgit Doda merr kreun me këngën që prezantoi në dasmën e Romeos dhe Heidit!

Rreth dy javë më parë, në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, atë të “Big Brother VIP 3”, pati një ceremoni dasme. Dy nga konkurrentët e këtij formati, Romeo dhe Heidi kurorëzuan dashurinë e tyre, sigurisht jo në të vërtetë… Patjetër që e gjithë vëmendja e publikut ka qenë tek...

Elgit Doda hyn në Top 5 me baladën e re!

Elgit Doda ka publikuar projektin e tij më të fundit muzikor vetëm pak ditë më parë. “Do vij” është balada e tij e radhës që e sjell atë menjëherë në klasifikimin e javës të “The Top List”. Kjo është kënga e radhës nga albumi i tij i ri, pas të...

Baba për herë të dytë? Elgit Doda na zbulon këtë dhe planet e reja për vitin 2024!

Programi traditë i ditës së fundit të vitit rikthehet edhe këtë herë dhe ndoshta ky është një nga momentet më të shumëpritura për të gjithë ju. E si mund të mbyllet ndryshe ky vit, përveç se nën tingujt e muzikës më të mirë të 2023. Surprizat nga artistët nuk mungojnë...

Elgit Doda dhe Elai bashkojnë forcat për “Mërzia”!

Kanë kaluar pak kohë që prej publikimit të projektit të tij të fundit muzikor e duket se tashmë Elgit Doda ka një tjetër hit. Artisti di shumë mirë të sjellë baladat e dashurisë dhe të godasë në zemrën e pulikut. Elgiti tashmë ka ardhur me një bashkëpunim me Elain, të...

A jeni gati? Elgit Doda së shpejti me këngën e parë të albumit të tij!

Këngëtari dhe tekstshkruesi i njohur Elgit Doda ka gati një surprizë për adhuruesit e muzikës së tij. Elgiti është duke punuar për të sjellë albumin e tij të parë. Ka qenë vetë këngëtari i cili ka ndarë me ndjekësit e tij në Instagram këtë lajm vetëm pak kohë më parë....

Së shpejti vjen albumi i tij i parë, Elgit Doda ka një pyetje për ndjekësit në lidhje me artistët që do të bashkëpunojnë me të!

Këngëtari dhe tekstshkruesi i njohur Elgit Doda ka gati një surprizë për adhuruesit e muzikës së tij. Elgiti është duke punuar për të sjellë albumin e tij të parë. Ka qenë vetë këngëtari i cili e ka ndarë me ndjekësit e tij në Instagram këtë lajm. Teksa po punon për...

Elgit Doda ndan lajmin e madh, së shpejti me një surprizë për fansat…

Këngëtari dhe tekstshkruesi i njohur Elgit Doda ka gati një surprizë për adhuruesit e muzikës së tij. Elgiti është duke punuar për të sjellë albumin e tij të parë. Ka qenë vetë këngëtari i cili ka ndarë me ndjekësit e tij në Instagram, lajmin emocionues, ku krahas një fotoje të...

Këngët me më shumë ngjitje, ja kush po e konkurron fort Luiz Ejllin!

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Froni mbetet i njëjtë për të katërtën javë radhazi, me Luiz Ejllin që triumfon sërish...