ELGIT DODA

Elgiti dhe Donaldi marrin kreun e javës!

Një surprizë apo jo dhe aq?! Kreu i kësaj javë shkoi për këngën “TL” apo ndryshe “Toxic Love”, nga Elgit Doda. Një projekt ky që u prit mirë dhe u pëlqye aq shumë nga publiku, sa kudo që shkojnë mund ta dëgjojmë këtë këngë që luhet në sfond. Elgiti na...

Killua në majë, ndryshon i gjithë Top 5!

Vazhdojnë surprizat edhe për këtë javë për sa i përket klasifikimit të “The Top List”. Kreu i listës së kësaj jave ka shkuar për Killuan me këngën e tij të suksesshme “Bagëti e bujqësi”. Kjo këngë është rritur me 1 pozicion nga klasifikimi i kaluar dhe na mbetet të shohim...

Elgit Doda ‘shfrytëzon’ imazhin e Donald Veshaj?!

Elgit Doda ka prezantuar këngën e tij më të re, të titulluar “TL”, që nënkupton “Toxic Love”. Një këngë kjo mjaft interesante, ashtu siç Elgiti di të përcjellë tek publiku dhe duhet thënë se është pritur mjaft mirë. Ajo që bie në sy në videoklipin e këtij projekti është se...

Vetëm një ndryshim në “Top 5”, kreu mbetet njësoj!

Edhe këtë javë në “The Top List” duket se vendi i parë në klasifikim nuk ka ndryshuar, por vazhdon të mbetet i njëjti. Treshja e artistëve, Bruno, Flori Mumajesi dhe Klajdi Haruni, kryesojnë me këngën “Nina” për dy javë deri tani. Kjo këngë po pëlqehet shumë nga publiku që vazhdon...

Kjo ishte java me më shumë hyrje të reja për vitin 2021

Këtë javë në “The Top List” kemi patur plot 13 hyrje të reja të projekteve muzikore. Kjo shënon kështu dhe javën me më shumë hyrje të reja për vitin 2021. Deri më tani kemi hasur shumë projekte mjaft të pëlqyera nga publiku në këtë sezon veror dhe duket se do...

Beteja mes “Parajsa Ime 2” dhe “Nina” vazhdon, “Nina” debuton më lart

Elgit Doda dhe Alban Skënderaj kishin treguar prej kohësh se do të sillnin një projekt të ri muzikor së bashku. Duke parë suksesin e “Parajsa ime” të publikuar në verën e vitit të kaluar, dy këngëtarët vendosën të sillnin “Parajsa ime 2”. Me ritme verore, ashtu siç pritej dhe një...

Nuk ndryshon kreu por “Top 10” është plot ndryshime. Ruajuni nga “ka ka ka katastrofa” e Mozzik-ut!

Temperaturat e larta kanë vënë në lëvizje artistët, të cilët pavarësisht se koncertet e tyre ende nuk  janë rikthyer në gjenjden normale, ata vazhdojnë të prodhojnë muzikë të re. Me prodhimin e muzikës së re, janë vënë re shumë ndryshime në “Top 10” për këtë javë. Sa i përket vendit...

Nuk ndryshon kreu, por Ylli Limani është një vend larg

Jemi në javën e 237-të të klasifikimit të “Top Awards” dhe publiku vazhdon të votojë pafund artistët e preferuar me projektet e tyre, qofshin ato të vjetra apo të reja. Këtë javë publiku ka zgjedhur si këngë më të bukur bashkëpunimin e Alban Skënderaj dhe Elgit Dodës, “Parajsa ime”, duke...

Kreu i kësaj jave vërteton se pushimet verore do të shijohen me muzikë të bukur

Ashtu sikurse edhe kishte premtuar, dyshja e njohur, Alban Skënderaj dhe Elgit Doda, ka publikuar më në fund projektin më të ri muzikor, për të cilin kishin deklaruar se do të ishte hiti i kësaj vere dhe duket se nuk kanë zhgënjyer aspak. I publikuar rreth dy javë më parë, “Parajsa ime”...