BUTRINT IMERI

Vetëm një ndryshim në “Top 5”, kreu mbetet njësoj!

Edhe këtë javë në “The Top List” duket se vendi i parë në klasifikim nuk ka ndryshuar, por vazhdon të mbetet i njëjti. Treshja e artistëve, Bruno, Flori Mumajesi dhe Klajdi Haruni, kryesojnë me këngën “Nina” për dy javë deri tani. Kjo këngë po pëlqehet shumë nga publiku që vazhdon...

Ja cilat janë 5 këngët me më shumë javë aktualisht në “The Top List”

Pavarësisht se javët e fundit kanë patur shumë këngë të reja, sërish disa këngë i kanë mbijetuar konkurrencës dhe vazhdojnë ende të pëlqehen dhe të votohen nga publiku. Po cilat janë 5 këngët me më shumë javë aktualisht në “The Top List”? Kënga që ka më shumë javë në klasifikim...

Ndryshon (thuajse) i gjithë “Top 5”

“Top 5” është përballur me ndryshime të mëdha këtë javë, duke bërë që zonë e nxehtë të duket ndryshe krahasuar me një javë më parë. Surpriza e javës ka qënë vendi i parë pasi një hyrje e re ka zënë kreun e listës dhe bëhet fjalë pikërisht për Elvana Gjatën...

Ndryshon kreu, ja çfarë gjeni në “Top 5” këtë javë

Klasifikimi i “Top Awards” ka ardhur me ndryshime të mëdha këtë javë sa i përket kreut por jo vetëm. Ndryshe nga një javë më parë, kur vendin e parë e mbante “Phantom” e Butrint Imerit, këtë javë është “remake” i Elio Deejay i këngës “Nale”, kënduar nga Adriano, kënga që...

Kreu nuk surprizon, veç vendit të tretë!

Klasifikimi i Top Awards vazhdon të ketë vëmendjen e publikut shqiptar, i cili nga java në javë voton artistin apo artisten e tyre të preferuar. Kreu i kësaj jave nuk ka pësuar ndryshime krahasuar me një javë më parë, duke bërë kështu që Butrint Imeri të jetë artisti që mban...

“Phantom” e Butrintit, një frymëzim nga “The Wolf of Wall Street”.

Butrint Imeri ka vendosur ta mbyllë 2020-ën me një prurje të re muzikore, të cilën ka zgjedhur ta titullojë “Phantom”. Një fantazëm e të shkuarës, kështu e ka quajtur Butrinti vajzën me zemrën katile, e cila duket se nuk ka bërë ashtu sic ajo ka premtuar. Një këngë ritmike me...

Shkundje e “Top 5”, shikoni çfarë ka ndodhur këtë javë

Edhe pse java e kaluar ishte thuajse e qetë sa i përket ndryshimeve në klasifikim, kjo javë ka rezultuar krejtësisht ndryshe. Nëse do të analizojmë “Top 5” krahasuar me një javë më parë, nuk ka asnjë këngë që ka mbajtur të njëjtin pozicion. Vendi i parë është pushtuar nga dyshja...

Ndryshojnë numrat, ja kush janë artistët me më shumë këngë njëkohësisht në klasifikim

Pavarësisht se prodhimet muzikore këtë vit nuk kanë qënë të shumta, sërish artistët nuk ndaluan së punuari për të mbajtur sa më parë publiku e tyre. Edhe pse e patën të pamundur të promovonin prurjet e reja nëpër koncerte, këngët e tyre sërish u dëgjuan pafund por edhe u votuan...

“Dy zemrat” që çmendën radiot e makinave këtë javë janë…

Prej shumë kohësh Butrint Imeri dhe Nora Istrefi kanë lajmëruar bashkëpunimin e tyre dhe pritjes i erdhi fundi pasi “Dy Zemra” është publikuar dhe menjëherë ka rrëmbyer zemrat e publikut shqiptar. Gjatë kësaj jave kjo këngë është luajtur pafund nëpër radiot e makinave, duke u bërë një ndër këngët më...