BUTRINT IMERI

“Phantom” e Butrintit, një frymëzim nga “The Wolf of Wall Street”.

Butrint Imeri ka vendosur ta mbyllë 2020-ën me një prurje të re muzikore, të cilën ka zgjedhur ta titullojë “Phantom”. Një fantazëm e të shkuarës, kështu e ka quajtur Butrinti vajzën me zemrën katile, e cila duket se nuk ka bërë ashtu sic ajo ka premtuar. Një këngë ritmike me...

Shkundje e “Top 5”, shikoni çfarë ka ndodhur këtë javë

Edhe pse java e kaluar ishte thuajse e qetë sa i përket ndryshimeve në klasifikim, kjo javë ka rezultuar krejtësisht ndryshe. Nëse do të analizojmë “Top 5” krahasuar me një javë më parë, nuk ka asnjë këngë që ka mbajtur të njëjtin pozicion. Vendi i parë është pushtuar nga dyshja...

Ndryshojnë numrat, ja kush janë artistët me më shumë këngë njëkohësisht në klasifikim

Pavarësisht se prodhimet muzikore këtë vit nuk kanë qënë të shumta, sërish artistët nuk ndaluan së punuari për të mbajtur sa më parë publiku e tyre. Edhe pse e patën të pamundur të promovonin prurjet e reja nëpër koncerte, këngët e tyre sërish u dëgjuan pafund por edhe u votuan...

“Dy zemrat” që çmendën radiot e makinave këtë javë janë…

Prej shumë kohësh Butrint Imeri dhe Nora Istrefi kanë lajmëruar bashkëpunimin e tyre dhe pritjes i erdhi fundi pasi “Dy Zemra” është publikuar dhe menjëherë ka rrëmbyer zemrat e publikut shqiptar. Gjatë kësaj jave kjo këngë është luajtur pafund nëpër radiot e makinave, duke u bërë një ndër këngët më...

A rifilloi “thatësira”? Pas javësh me shumë hyrje të reja, kjo javë ka vetëm një. Pasiguria e Covid në muzikë.

Pavarësisht se pati një bum prodhimesh muzikore gjatë muajit qershor, pas përfundimit të karantinës, duket se pasiguria tek artistët është rikthyer sërish. Në momentin që artistët nisën t’i riktheheshin normalitetit, gjithcka u përmbys me vendimin e qeverisë për ndalimin e muzikës pas orës 20:00. Edhe pse disa artistë u munduan...

“Top 3” me një ndryshim të vogël

Kjo javë është konsideruar mjaft e qetë sa i përket ndryshimeve apo hyrjeve të reja në klasifikim. Sa i përket zonën së nxhetë, kemi vetëm një ndryshim të vogël dhe është pikërisht një surprizë për fansat e Gjikos dhe Melindës. Bashkëpunimi i tyre më i ri, “X5” ka patur vëmendjen...

“The Top List” është pastruar këtë periudhë, ja këngët e “vjetra” të ngelura në klasifikim

Me publikimin e këngëve të reja, një pjesë e mirë e projekteve të “The Top List” kanë mbetur jashtë saj, duke mos e përballuar konkurrencën e prurjeve të reja muzikore. Pavarësisht kësaj ka disa projekte që ia kanë dalë të qëndrojnë në listë, pavarësisht hyrjeve të reja. Ja kush janë...

Kida dhe Majk, dy artistët me këngët më jetëgjatë në klasifikim

Pavarësisht se cdo javë dalin projekte të reja muzikore, kjo nuk do të thotë aspak që muzika e publikuar vite më parë nuk dëgjohet. Këtë e vërteton më së mirë fakti që në klasifikimin e “Top Awards” ende vazhdojnë të votohen këngë të cilat kanë kohë që janë publikuar. Tre...

Nuk ndryshon kreu por “Top 10” është plot ndryshime. Ruajuni nga “ka ka ka katastrofa” e Mozzik-ut!

Temperaturat e larta kanë vënë në lëvizje artistët, të cilët pavarësisht se koncertet e tyre ende nuk  janë rikthyer në gjenjden normale, ata vazhdojnë të prodhojnë muzikë të re. Me prodhimin e muzikës së re, janë vënë re shumë ndryshime në “Top 10” për këtë javë. Sa i përket vendit...