BUTRINT IMERI

Butrint Imeri shumë ‘HOT’ në klipin e ri!

Këngëtari shumë i dashur për publikun, Butrint Imeri, ka publikuar së fundmi projektin e ri muzikor. E që tani parashikohet se do të jetë hiti i radhës. Artisti është kthyer pas një kohe të gjatë me këngën e tij të re të titulluar “Psikopat”. I njohur për këngët e tij...

Kush janë dy çunat e Butrint Imerit, Vinz & Stealth?!

Butrint Imeri dhe kësaj here surprizoi me prurjen e tij të radhës, kur erdhi me një bashkëpunim me dy reperët e njohur nga Shqipëria, Stealth dhe Vinz. “Gaboi”, u bë virale ende pa u publikuar, pasi Butrinti postoi disa sekuenca disa ditë para datës së lançimit. Le të njihemi pak...

Butrinti dhe Era nga Parisi me dashuri…

Dyshja që nuk e kishim menduar më parë për bashkëpunime, mesa duket ka zgjedhur të na surprizojë. Këngëtari shumë i dashur për publikun Butrint Imeri dhe këngëtarja Era Istrefi, janë bërë bashkë për herë të parë, për një projekt të ri muzikor. Kënga titullohet “Lonely” dhe është publikuar vetëm pak...

Butrint Imeri paralajmëron surprizën e radhës për fansat!

Butrint Imeri është një nga këngëtarët që prej vitesh po shijon një sukses të madh falë projekteve të tij muzikore. Padiskutim që këngët e tij pëlqehen shumë dhe numërojnë miliona klikime. Butrinti duket se ka mbaruar tashmë pushimet dhe ka nisur punën për sezonin e ri duke punuar për projektet...

400 javë klasifikim “The Top List”, ja cilët janë top 10 artistët me më shumë vende të para!

Kjo javë shënon plot 400 javë klasifikim i “The Top List” në Top Awards. Për 400 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Në gjithë këto javë, sigurisht që të shumtë kanë qenë ata artistë që kanë arritur...

Pas Luiz Ejllit, edhe Butrint Imeri surprizon fansat me këtë gjest në koncertin e tij! 

Butrint Imeri është një ndër këngëtarët më të dashur të muzikës pop për publikun shqiptar. Këngët e tij këtë sezon veror kanë qenë mjaft të pëlqyera dhe kjo vihet re edhe nga miliona klikimet që merr në YouTube. Mbrëmjen e djeshme këngëtari është komentuar nga disa fansa teksa performoi në...

Butrint Imeri dhe Elvana Gjata së shpejti me një bashkëpunim? 

Butrint Imeri është një nga këngëtarët që prej vitesh po shijon një sukses të madh falë projekteve të tij muzikore, të cilat pëlqehen shumë dhe numërojnë miliona klikime. Së fundmi, artisti ka perfomuar në një koncert ku do të këndonte gjithashtu dhe Elvana Gjata. Prej pak kohësh në rrjet është bërë...

Luiz Ejlli thyen tjetër rekord në ”The Top List”, kënga e tij ka qëndruar më gjatë në krye për 10 javë rresht!

Për 384 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Prej kaq javësh “Top Awards”, përmes “The Top List” ka shpallur klasifikimin e këngëve më të bukura të muzikës shqiptare, ku publiku falë votave të tij tregon se cilat...

Ja këngët që e kanë mbajtur më gjatë kreun pa ndërprerje! 

Për 376 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Prej kaq javësh “Top Awards”, përmes “The Top List” ka shpallur klasifikimin e këngëve më të bukura të muzikës shqiptare, ku publiku falë votave të tij tregon se cilat...