BEATRIX RAMOSAJ

Kreu i gjithi “Big Brother” për këtë javë!

Një surprizë klasifikimi dhe renditja e këngëve në krye për sa i përket kësaj jave. Duket se shumica e këngëve në vendet më lart të listës janë këngët lidhur me “Big Brother VIP”. Beatrix Ramosaj ka rrëmbyer fronin këtë javë me këngën “Faj”, një këngë që ajo e krijoi menjëherë...

Beatrix debuton me këngën e “Big Brother” në Top 40!

Beatrix Ramosaj përveç se një këngëtare shumë e talentuar, ka qenë në qendër të vëmendjes kohët e fundit edhe për shkak të pjesëmarrjes së saj në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, atë të “Big Brother VIP”. Ajo së bashku me Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komenuar...

Ja se cilat janë këngët më të ngritura në klasifikim këtë javë!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve, sidomos të atyre që kanë më shumë javë në klasifikim. Azra me këngën e saj “Mos u nal” rezultoi si një ndër më të ngriturat për klasifikimin e kësaj jave. Ky projekt...

Këngët që pretendojnë majën këtë javë

Java e ardhshme në klasifikimit në “Top Awards” duket se do të sjellë ndryshime të mëdha dhe shumë surpriza për publikun. Dukshëm kjo gjë do të ndikojë dhe në “Top 5”. Në krye të klasifikimit për këtë javë ka qenë kënga “Pa ty” nga Cricket, Muma dhe Dafina Zeqiri. Kënga...

Beatrix Ramosaj duket aq “international” me “By my side”

Rikthimi i Beatrix Ramosaj ka qënë padiskutim i fuqishëm dhe këtë e vërtetojnë më së miri publikimet e saj më të fundit muzikore. E publikuar rreth 5 muaj më parë, “Dancing with the Devil” u prit mjaft mirë nga publiku shqiptar, i cili e mbështeti falë votave në klasifikimin e...

Artistet femra me më shumë javë në klasifikim në të gjitha kohërat!

Këtë javë kemi vendosur t’i kushtojmë vëmedje të vecante artisteve femra, të cilat falë suksesit të tyre kanë mundur të qëndrojnë në klasifikimin e “Top Aëards” për shumë javë, duke mposhtur konkurrencën e hyrjeve të reja. “Drunk” e Kidës është një ndër këngët që ende vazhdon të votohet nga publiku...

Rikthimi i Beatrix Ramosaj në “The Top List” me një projekt që përcjell ndjenjë lirie

Beatrix Ramosaj është një artiste që rrallë publikon muzikë të re por duhet thënë që projektet e saj gjithmonë rezultojnë mjaft të pëlqyera nga publiku. “Dancing with The Devil” është kënga, e cila e ka rikthyer mjaft fuqishëm këngëtaren pas një pauze muzikore 2-vjecare, kujtojmë këtu që projekti i fundit...

Java e Ramosaj-ve, për herë të parë vëlla e motër në një këngë bashkë!

Kjo është padyshim java e Alban dhe Beatrix Ramosaj. Këngëtari simpatik gjendet në klasifikimin e “The Top List” me dy projektet më të reja muzikore të cilat publiku nuk ka ngurruar t’i votojë. Në kreun gjendet “A thu Pse” e cila ka vetëm një javë që është bërë pjesë e...

Vazhdon “lufta” mes Samantës dhe Beatrix

Prej 4 javësh një “luftë e heshtur” ka nisur mes Beatrix Ramosaj dhe Samanta Karavellos. Në fakt bëhet fjalë për një “luftë” për të zënë kreun e klasifikimit të “The Top List”. Katër javë më parë, projekti më i ri i Beatrix Ramosaj, “Pa ndjenjë” u rendit në krye të...