BEATRIX RAMOSAJ

Beatrix Ramosaj duket aq “international” me “By my side”

Rikthimi i Beatrix Ramosaj ka qënë padiskutim i fuqishëm dhe këtë e vërtetojnë më së miri publikimet e saj më të fundit muzikore. E publikuar rreth 5 muaj më parë, “Dancing with the Devil” u prit mjaft mirë nga publiku shqiptar, i cili e mbështeti falë votave në klasifikimin e...

Artistet femra me më shumë javë në klasifikim në të gjitha kohërat!

Këtë javë kemi vendosur t’i kushtojmë vëmedje të vecante artisteve femra, të cilat falë suksesit të tyre kanë mundur të qëndrojnë në klasifikimin e “Top Aëards” për shumë javë, duke mposhtur konkurrencën e hyrjeve të reja. “Drunk” e Kidës është një ndër këngët që ende vazhdon të votohet nga publiku...

Rikthimi i Beatrix Ramosaj në “The Top List” me një projekt që përcjell ndjenjë lirie

Beatrix Ramosaj është një artiste që rrallë publikon muzikë të re por duhet thënë që projektet e saj gjithmonë rezultojnë mjaft të pëlqyera nga publiku. “Dancing with The Devil” është kënga, e cila e ka rikthyer mjaft fuqishëm këngëtaren pas një pauze muzikore 2-vjecare, kujtojmë këtu që projekti i fundit...

Java e Ramosaj-ve, për herë të parë vëlla e motër në një këngë bashkë!

Kjo është padyshim java e Alban dhe Beatrix Ramosaj. Këngëtari simpatik gjendet në klasifikimin e “The Top List” me dy projektet më të reja muzikore të cilat publiku nuk ka ngurruar t’i votojë. Në kreun gjendet “A thu Pse” e cila ka vetëm një javë që është bërë pjesë e...

Vazhdon “lufta” mes Samantës dhe Beatrix

Prej 4 javësh një “luftë e heshtur” ka nisur mes Beatrix Ramosaj dhe Samanta Karavellos. Në fakt bëhet fjalë për një “luftë” për të zënë kreun e klasifikimit të “The Top List”. Katër javë më parë, projekti më i ri i Beatrix Ramosaj, “Pa ndjenjë” u rendit në krye të...

Beatrix Ramosaj rimerr kreun!

Suksesi i Beatrix duket se nuk ndalet. Këngëtarja u rikthye këtë sezon veror me një projekt që ka rezultuar tepër i pëlqyer për publikun shqiptar. “Pa ndjenjë”, prej 6 javësh qëndron në klasifikimin e “The Top List”, duke u pozicionuar mjaft mirë nga java në javë. Edhe pse javën e...

Beatrix merr kreun, duke lënë Elvanën në vendin e dytë

Edhe pse u kritikua për mënyrën se si erdhi në këtë projekt muzikor, e vërteta është se fansat jo vetëm kanë shijuar projektin e këngëtares së tyre të preferuar por gjithashtu kanë votuar atë, duke bërë që Beatrix Ramosaj të mbajë kreun e “The Top List” për herë të parë....

Beatrix Ramosaj ngjitet me 29 pozicione

Suksesi i projektit më të ri të Beatrix Ramosaj ka qënë i jashtëzakonshëm këtë jave. Pas një pauze në tregun muzikor, Breatrix u rikthye me këngën e saj më të re të titulluar “Pa ndjenje”, e cila duket se menjëherë ka rrëmbyer zemrat e publikut. Ky projekt muzikor, u bë...

Beatrix Ramosaj për herë të parë në “The Top List”

Kanë kaluar thuajse 2 vite që nga projekti i fundit i Beatrix Ramosaj, e cila tërhoqi vëmendje në atë kohë me këngën “Dhoma 609”, në të cilën këngëtarja erdhi më ndryshe se zakonisht. Ky projekt muzikor rezultoi tepër i suksesshëm, ku përveçse u kualifikua në mbrëmjen finale, ajo gjithashtu u...