LAJME

Butrinti & Elena, së shpejti me një trailer

Me sa duket Butrint Imeri dhe këngëtarja me origjinë greko-shqiptare Eleni Foureira kanë vendosur t’i mbajnë edhe për pak në ankth fansat e tyre. Nga stafi menaxherial mësuam se së shpejti do të dalë trailer-i i këngës së shumëpritur “Delicious”. Ndërkohë, ju duhet akoma të prisni për versionin e plotë...

Si lindi “Kam nevojë” dhe projekti i ri veror…

“Kam nevojë”, kënga e cila renditet e para për këtë javë në klasifikimin zyrtar të Top List është bashkëpunimi më i ri i Alban Skënderajt dhe reperit Elinel. Bëhet fjalë për një këngë me tekst frymëzues, si shumë këngë të tjera të Skënderajt, plot muzikalitet dhe me një artist si...

GJIKO rikthehet në familje

Ai është 25 vjeç, nga Peja, dhe emri i tij i vërtetë është Asdren Gjikoli, por të gjithë e njohim si GJIKO The FlyBoy. Ju të gjithë e mbani mend nga Top Fest, si dhe shumë këngë hip hop të suksesshme, mes të cilave: “IAM”, “MSD”, “Bari Terla”, “Si me...

Albani i “rrëmben” Noizy-t fronin në Top List

Surprizat nuk kanë fund në klasifikimin javor të “The Top List”. Por ajo që bën më shumë përshtypje nuk janë ndryshimet në klasifikim, por prurjet e pafundme që ka pasur kjo javë në muzikë. Duffy, Albani, Gjiko, 2Ton, Gold AG, etj, vijnë të gjithë me projekte të reja dhe lufta...

DJ Aldo i kalon kufijtë

As DJ Aldo dhe as NRG Band nuk e kishin imagjinuar që bashkëpunimi i tyre “Mos u nal” do të arrinte 2 milion klikime vetëm në pak javë. Dhe të mendosh që gjithçka ndodhi rastësisht. Çunat e NRG Band kishin në dorë vetëm vokalin e këngës dhe pas disa ndryshimeve...

Ramosaj, së shpejti me “Hiraeth”

Këto ditë janë mjaft të ngarkuara për ish-konkurrentin e The Voice, i cili është duke punuar për klipin e këngës më të re që do lançohet së shpejti. Bëhet fjalë për një projekt që ai e ka bërë publik pak kohë më parë, atë mban titullin “Hiraeth”. Kënga është vazhdim...

TROJA, KUSH JANË?

TROJA është një nga gupet më të vjetra të muzikës metal në Kosovë. Ata janë formuar që në vitin 1990 dhe rrymat e tyre variojnë nga groove metal, rock, industrial, power, etj. Tekstet e forta të këngëve të tyre dhe muzika shpërthyese i kanë bërë një grup shumë të dashur...

Gjiko The Flyboy, pas një ore vjen me “Hajt hajt”

“Djali fluturues” që të gjithë e mbani mend nga Top Fest me “Dhipa Splifa” do të publikojë sot në orën 18:00 këngën e tij më të re, me titull “Hajt Hajt”. Kjo është kënga e parë ku ai bashkëpunon me Big Bang Beats, vëllain e tij. Të shohim a do...

Kush është Dua Lipa?

Ajo ka lindur më 22 gusht të vitit 1995 në Londër dhe njihet si këngëtare, tekstshkruese dhe modele. Lipa është rritur në një familje kosovare. Prindërit e saj u larguan nga Prishtina në vitin 1990. Ajo ndoqi studimet në shkollën “Sylvia Young Theatre School”, përpara se të kthehej sërish në...