LAJME

NRG Band gati projektin e ri, ja kë zgjedh për të bashkëpunuar

“Ajo m’kalli” është projekti i fundit muzikor i grupit NRG Band. Kjo këngë, prej 16 javësh është pjesë e listës zyrtare të “Top Awards”, një produksion muzikor që ka rezultuar shumë i suksesshëm për djemtë e talentuar. Ndërkohë që janë ende duke shijuar suksesin e “Ajo m’kalli”, NRG Band është...

“Une dhe Ti”, për herë të parë “live” në ekran

“Une dhe Ti” është publikuar ditën e të dashuruarve dhe duket se publiku ende vazhdon të jetë i dashuruar me këngën më të fundit të Alban Skenderaj. Prej 9 javësh, ky projekt muzikor është bërë pjesë e listës zyrtare të “Top Awards”, duke u renditur  në pozicionet më të rëndësishme,...

Capital T: “Me hitet e mia, unë eliminoj pseudo-artistët”

I kontaktuar nga “Top Awards”, i pari i klasifikimit javor shprehet super i kënaqur, por aspak i surprizuar që është në krye të “The Top List”. Hitmani i këngës që po korr sukses dhe klikime pafund në “Youtube”, është pikërisht këngëtari. “Hitman” është heroi i paepur, i vendosur në qëllimet...

“Djali i hiteve” kryeson për këtë javë “Top Awards”

“Hitman”, ka qënë ky hiti muzikor i kësaj jave, i cili është ngjitur me tetë pozicione, duke u vendosur në vendin e parë të “The Top List”. E publikuar vetëm 2 javë më parë, kjo këngë e Capital T, ka mundur të marrë thuajse 2 milionë klikime në kanalin e...

“I bekuari Mozzik”

Ai është konsideruar si një nga reperat e rinj më të talentuar në tregun muzikor shqiptar dhe këtë gjë Mozzik e ka vërtetuar me projektet e tij muzikore të cilat pëlqehen së tepërmi nga publiku. Mozzik, i cili prej 8 javësh renditet në “The Top List”, në klasifikimin e 20...

2Ton, nuk di të ndalet

Duket se artisti 2Ton, nuk ka ndërmend të ndalet, të paktën këtë ka lënë ai të nënkuptohet në postimin e fundit të bërë në rrjetin social Instagram. Këngëtari i cili po shijon suksesin e projektit të tij më të fundit muzikor “Ta fali jetën”, e cila renditet në vendin e...

Sukseset e Ledri Vulës me “SRMN”

3 muaj më parë, Ledri Vula publikoi një nga projektet e tij muzikore, i cili ka rezultuar tepër i suksesshëm në tregun muzikor shqiptar. Bëhet fjalë për “SRMN”, një këngë që përveç milionave klikime të marra në kanalin e “Youtube”, është një nga këngët që ngre publikun në këmbë sa...

Asgjë Sikur Dielli së shpejti me një projekt të ri muzikor

“Adresa” ka qënë projekti i tyre i fundit muzikor, i cili prej disa javësh ka qënë pjesë klasifikimit të 20 hiteve muzikore të “The Top List”, Top Awards, duke u renditur madje edhe në 5 këngët më të mira të kësaj liste. Por ndërkohë grupi i famshëm, Asgjë Sikur Dielli,...

“The Voice”, këtë javë një tjetër të ftuar special

“The Voice of Albania”, këtë javë prezanton gjysmëfinalen e saj, ku deri tani kemi 4 konkurrentë dhe vetëm dy prej tyre do munden të jenë në finale. Këtë të premte, ndërkohë që publiku do të shijojë performancat e veçanta të konkurrentëve, Ina, Lorenc, Tiri dhe Elbunit, një tjetër artist do...