LAJME

PRURJET E REJA SPOSTOJNË HITET NGA KLASIFIKIMI

Nuk mund të rrimë pa e thënë që Top Awards ka ndezur dukshëm garën mes këngëtarëve të skenës shqiptare. Kjo vihet re në prurjet e tyre muzikore, të cilat javët e fundit kanë qenë të pakontrollueshme. Shumë artistë vijnë me publikime të reja dhe me bashkëpunime me emra të njohur,...

Noizy: Numer One, Number Two dhe Number Three

Nuk ka asgjë që mund t’i dalë përpara reperit të njohur, pasi ZinZini tashmë ka pushtuar tre vendet e para në klasifikimin javor të Top Listës. Kryeson listën me këngën e re “The Baddest”, për të vazhduar më pas në vendin e dytë me “Grande”, duke u ngjitur me 8...

“Top Awards” shpall zyrtarisht kandidaturat

Në një mbrëmje plot artistë, kolegë të medias dhe partnerë të biznesit, “Top Music Awards” festoi mbrëmë shpalljen zyrtare të kandidaturave për çmimet e mëdha të 24 qershorit. Ledri, Kida, Mozzik, Bruno, Gjiko, Alban Ramosaj e shumë këngëtarë të tjerë pritën mbrëmë me ankth dhe emocion publikimin e emrave që...

“SMRN”, kënga më jetëgjatë në Top List

“Mbreti” i “Kings” këtë javë ka pushtuar vendin e gjashtë dhe atë të 15-të me “SMRN”, por ajo që i jep përparësi në raport me artistët e tjerë është një tjetër fakt interesant. “SMRN” është kënga më jetëgjatë në renditjen 24-javore të Top List.  Ajo i ka rezistuar klasifikimit, duke...

NOIZY vendos rekord të ri në “Top List”

Ai nuk është më në krye të klasifikimit për javën 24, por tashmë ai ka vendosur rekordin më të ri: është i vetmi artist që renditet me 3 këngë në klasifikimin e Top Listës dhe të tria gjenden njëra pas tjetrës në klasifikim, përkatësisht në vendin e dytë, të tretë...

Alban & Elinel, sërish në vendin e parë

Ka kaluar vetëm një  javë, por kënga e tyre tashmë është një hit me afro 2 milion klikime në Youtube. Lirikat plot ndjenjë të Albanit, gërshetuar me repin e revoltës të Elinel ia dolën të godasin zemrat e gjithë publikut, duke e bërë “Kam nevojë” një sukses të padiskutueshëm. Siç...

Kohë të arta për reperat shqiptarë

Teksa Albani & Elinel vazhdon të kryesojnë me “Kam nevojë”, ndryshimet në klasifikimin javor nuk mungojnë. Getinjo dhe Mozzik ngjiten plot 11 pozicione me “Tony Montana”, me fabulën e gjetur që u solli shumë fat edhe këtë javë. Ndërkohë risi përbën futja e Blunt & Real me këngën “Vera”, e...

Besa & Flori, bashkë në një duet

Ky është padyshim viti i bashkëpunimeve në muzikën shqiptare. Bashkëpunimi më i ri vjen këtë herë mes Besa Kokëdhimës dhe Flori Mumajesit. Klipi i këngës së tyre më të re është duke u xhiruar në Kosovë, por ende nuk ka të dhëna për llojin e këngës. I vetmi detaj që...

ERA Ndërkombëtare

Era Istrefi është pa asnjë dyshim një zbulim i rrallë në industrinë e muzikës moderne shqiptare, një këngëtare që premton shumë. Suksesi i saj tashmë i ka kaluar kufijtë, por ky është vetëm fillimi!   Kush është ERA? Fillimisht, ajo ishte motra e Norës, por tani të gjithë e identifikojnë...