LAJME

2Ton ka gati projektin e rradhës

“M’u kujtove dje” është titulli i këngës që 2Ton do të publikojë së  shpejti. Ai ka njoftuar në profilin e tij në Intsagram se kënga është gati dhe do të lançohet javën e ardhshme. Pas suksesit të “Ani nasht”,  2Ton premton një tjetër hit, të paktën kështu duket nga ato...

“Tronditet” sërish klasifikimi javor

Ndryshimet s’kanë të sosur në klasifikimet javore të “Top List”, por e vetmja gjë që s’ndryshon këtë javë është që majën e hitlistës e zotërojnë meshkujt. Ledri Vula lëshon fronin e mbretit dhe pozicionohet në vendin e dytë me “King”. I pari është sërish ai, Noizy, me “Grande”; Duda dhe...

Noizy, Ledri & Capital T, me nga 2 këngë në klasifikim

Si asnjëherë tjetër në klasifikimin javor, 3 këngëtarë po luftojnë kokë më kokë për të “pushtuar” top listat me hitet e tyre. Për herë të parë në 22 javë klasifikim në Top List, Ledri Vula, Noizy dhe Capital T përfaqësohen me nga dy këngë, duke ua vështirësuar rrugëtimin artistëve të...

Duda, tjetër bashkëpunim me B Genius

“Po ma han” është titulli i projektit më të ri të B Genius dhe Dudës, për të cilin ata sapo kanë lançuar dhe një trailer në Instagramin e tyre. Publikimi i këngës së re do të bëhet ditën e martë, më 10 maj. Kjo nuk është hera e parë që...

Jonida Maliqi, me një projekt të ri

Pak ditë më parë këngëtarja e njohur dhe ish-trajnerja e “The Voice” ka publikuar një video në Instagramin e saj, me diçiturën “Coming Soon”. Gjëja e parë që na shkoi ndër mend është ndonjë projekt i ri muzikor, por vetë Jonida na konfirmoi se nuk bëhet fjalë për një këngë...

Dafina, ja kë zgjedh për bashkëpunimin e radhës

“Liri” titullohet projekti i fundit muzikor i Dafina Zeqirit, i cili ka ardhur si një bashëkpunim mes saj dhe Mixey. Pas këtij suksesi, i cili e ka bërë Dafinën të jetë pjesë e listës zyrtare të “Top Awards” për 6 javë rresht, këngëtarja ka vendosur të vijë me një tjetër...

Duffy mrekullohet nga Dua Lipa

Ka vetëm pak orë që është publikuar videoklipi i këngës “Hotter Than Hell” dhe tashmë është shndërruar në një hit botëror. Axhenda e Dua Lipës është e stërmbushur me koncerte e performanca “live” këto kohë. Një prej tyre e ka përcjellë edhe Dafina Zeqiri, një tjetër këngëtare e suksesshme kosovare....

Era Istrefi, nesër performanca e shumëpritur në Pro7

Që gjermanët janë dashuruar pas Erës, këtë e mësuam që kur filluan ta transmetonin videon e saj të “Bon Bon”  nëpër kanalet e tyre më prestigjioze. Por tashmë, suksesi i Erës po fluturon vërtet shpejtësinë e erës. Nesër në mbrëmje, më 7 maj, në orën 20:15, Era do të performojë...

Mozzik më në fund sjell “Tony Montana”

Pas disa kohësh përgatitjesh, duket se Mozzik është gati të publikojë projektin e tij më të ri muzikor, i cili vjen si një bashkëpunim mes tij dhe Gentinjos, vëllait të tij. “Tony Montana” titullohet kënga më re e dyshes, një këngë e cila po pritet me padurim nga fansat. Përmes...