LAJME

Dy këngët që i rezistojnë prurjeve të reja në “Top Awards”

Ndërkohë që prurjet e reja muzikore kanë qënë të shumta këtë periudhë duket se “Era” e Mc Kreshës  dhe “Bonbon” e Era Istrefit kanë mundur t’i rezistojnë kësaj konkurrence të fortë. Prej 22 javësh këto dy projekte të suksesshme muzikore janë pjesë e klasifkimit të “The Top List”, të cilat edhe...

I nominuar në dy kategori, flet Capital T

Ai është nominuar në dy kategori të rëndësishme të Top Music Awards, “Male Artist of the Year” si edhe “Video of the Year” me këngën e tij të suksesshme “Hitman” dhe Capital T është shprehur për “Top Awards” se ndihet shumë mirë për këto nominime. “Ndihem shumë mirë që jam...

Çfarë po ndodh me Eni Koçin?

Prej fillimit të këtij viti Eni Koçi është rikthyer në tregun muzikor duke publikuar dy projekte muzikore “Si dikur” dhe “S’po t’gjej mo”. Edhe pse të dyja këto këngë kanë qënë pjesë e “The Top List”, ato nuk kanë mundur t’i rezistojnë më shumë se një javë këtij klasifikimi dhe...

Era Istrefi pushton MTV

Pas suksesit që pati me performancën e saj në Maqedoni, në të cilin ishte i ftuar edhe DJ i famshëm David Guetta, një tjetër arritje e “Bonbon” raportohet sot në mediat online. Sipas lajmeve që qarkullojnë në mediat rozë, Era Istrefi tashmë shihet edhe në kanalin më të njohur të...

D.U.D.A paralajmëron bashkëpunimin e radhës?

BGenius dhe D.u.d.a duket se kanë bashkuar sërish fuqitë për të sjellë një tjetër projekt muzikor, të paktën këtë ka lënë të nënkuptohet D.U.D.A përmes një postimi të bërë në rrjetin social Instagram. “Po ma han”, titullohet projekti i dyshes i publikuar rreth 4 javë më parë por dy artistët...

Reagojnë fansat, rikthejnë Ardian Bujupin & Dalool

“Ne jena njo”, e publikuar në fund të muajit prill vazhdon ende të jetë e preferuara e publikut shqiptar. Ardian Bujupi & Dalool, të cilët kanë qënë pjesë e “The Top List” vetëm për një javë, janë rikthyer sërish në këtë klasifikim duke u pozicionuar në vendin e 12-të. Falë...

I nominuar në dy kategori të Top Awards, flet grupi Troja

“Troja” është një ndër grupet më të famshme shqiptar sa i përket muzikës së zhanrit “rock” dhe sigurisht që nuk mund të mos ishte pjesë e nominimeve të “Top Awards”, duke kandiduar në dy kategori, “Group of the Year” dhe “Video of the Year”.  I krijuar në vitin 92′, Troja...

Getinjo paralajmëron bashkëpunimin e radhës

Ka kaluar thuajse një muaj që nga publikimi i projektit të fundit muzikor të Getinjo në bashkëpunim me vëllain e tij Mozzik, “Tony Montana”. Ndërkohë që dyshja po shijon suksesin e kësaj kënge, e cila prej 5 javësh është pjesë e “The Top List”, Getinjo ka paralajmëruar projektin e radhës. Përmes...

“Une dhe Ti” largohet pas 15 javësh nga “The Top List”, Albani ka një suprizë për ju

Për 15 javë rresht “Une dhe Ti” ka mundur të jetë pjesë e listës zyrtare të “Top Awards”, ku për 4 javë ka kryesuar klasifikimin e 20 këngëve më të preferuara të publikut shqiptar. Ndërkohë që vazhdon suksesin e tij me “Kam nevoje”, e cila për këtë jave renditet në...