# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kidda

Kidda është këngëtar i ri i muzikes moderne shqiptare. I lindur në Gavle dhe është rritur në Malmö, talenti i ri i hip hopit quhet Mërgim Kida dhe në muzikë njihet thjesht si Kidda. Në disa intervista ai deklaroi se ai u rrit në një nga lagjet më të varfëra. Për të mos u shqetësuar me kriminalitetin e përditshëm, ai ishte shumë i interesuar në muzikë përveç boksit dhe futbollit.

Pavarësisht se nuk ka shumë kohë që i është futur muzikës në mënyrë profesionale, Kidda ka arritur të bëjë bashkëpunime edhe me artistë të njohur të muzikës shqiptare, përmendim këtu Ermal Fejzullahun.

NEWS

Xhensila dhe Kidda vijnë me një hit TikTok-u!

Bashkëpunimi i Xhensilës dhe Kiddës sigurisht që do ishte një sukses i padiskutueshëm. Kur dy artistë të përmasave të tilla bëhen bashkë, surprizat nuk mungojnë. “Më do” titullohet bashkëpunimi i tyre që ka hyrë këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Ky projekt me votat e publikut ka arritur...

Kidda pjesë e listës me “Habibti”!

Kidda u shndërrua brenda një periudhe të shkurtër kohore në një ndër personazhet më të komentuar në rrjetet sociale dhe kjo falë projekteti muzikor “Malli”, i cili rezultoi tepër i pëlqyer nga publiku shqiptar. Artisti u bë pjesë e klasifikimit të “Top Awards” për herë të parë falë këtij projekti muzikor, i cili...

Çfarë do të thotë titulli i ri i këngës së Kidda?!

Artistin e njohur Kidda padyshim që do ta lidhim gjithmonë me këngën “Malli”. Ishte kjo këngë që e rriti shumë suksesin e tij dhe e bëri akoma edhe më shumë të njohur. Sigurisht “Malli” vazhdon të dëgjohet njësoj edhe sot dhe është ndër më të preferuat e publikut. Këtë javë...

Hera e parë gjatë 295 javëve që disa projekte nuk dalin nga "Top 5"!

Këtë javë nuk kemi pasur shumë ndryshime nga java që shkoi, për sa i përket atyre këngëve që kanë qenë në “Top 5”. Nga njëra anë, shtë ngritur me 17 vende nga java e kaluar projekti i Dafina Zeqiri dhe Ylli Limani “Mos Shko”, si dhe “Magji” nga Kidda dhe...

Këngët që pretendojnë majën këtë javë

Java e ardhshme në klasifikimit në “Top Awards” duket se do të sjellë ndryshime të mëdha dhe shumë surpriza për publikun. Dukshëm kjo gjë do të ndikojë dhe në “Top 5”. Në krye të klasifikimit për këtë javë ka qenë kënga “Pa ty” nga Cricket, Muma dhe Dafina Zeqiri. Kënga...

Kidda larg suksesit të "Malli" në bashkëpunimin me Capital T!

Kidda u shndërrua brenda një periudhe të shkurtër kohore në një ndër personazhet më të komentuar në rrjetet sociale dhe kjo falë projekteti muzikor “Malli”, i cili rezultoi tepër i pëlqyer nga publiku shqiptar. Kujtojmë që Kidda është bërë pjesë e klasifikimit të “Top Awards” për herë të parë falë...

Ikin hitet e verës së kaluar!

Kjo javë ka sjellë në total 11 hyrje të reja, padisktim një ndër javët me më shumë projekte të reja të prodhuara së fundmi. Ma ardhjen e pranverës, artistët janë vënë në lëvizje dhe kanë publikuar muzikën e tyre të re, duke nxjerrë kështu “jashtë loje”, hitet e verës së...

A është "Malli" e Kidda, kopje e kësaj kënge?

Në muajin Korrik, Kidda qëlloi në shenjë, duke publikuar një ndër projektet më të suksesshme të tij dhe bëhet fjalë për “Malli”. Kjo këngë është konsideruar si një ndër këngët më të dëgjuara të kësaj vere, e cila gjithashtu është pozicionuar mjaft mirë në klasifikimin e “The Top List”. Por...

Artistët më të lexuar në "Top Awards"

Në faqen e “Top Awards” një ndër kategoritë mjaft të klikuara është ajo e lajmeve rozë. Publiku është mjaft i interesuar të dijë më shumë për artistët dhe veprimtarinë e tyre. Po cilët janë artistët më të lexuar në “Top Awards”? Pavarësisht se mund të mos numërojnë shumë klikime në...

Pas shumë publikimesh, Kidda qëllon në shenjë me "Malli" dhe futet për herë të parë në "The Top List"

Kidda, emri i vërtetë i të cilit është Mërgim Kida, është një tjetër këngëtar i ri i industrisë muzikore shqiptare. Pavarësisht se numëron disa projekte muzikore në karrierën e tij muzikore, Kidda ka arritur të jetë pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare për...