# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Bojken Lako

Bojken Lako është një këngëtar, kompozitor dhe multi-instrumentist shqiptar i rrymës rock alternative industrial. Ai është gjithashtu autor, regjisor i programeve të ndryshme televizive dhe radiofonike. Karriera e tij muzikore starton në vitin 1993 me publikimin e albumit të parë “King Of Beers” me grupin “The Fish Hook”. U bë i njohur për publikun e gjerë shqiptar në vitin 1999 me këngën “Asgjë e largët”, pjesë e albumit “Monitor”.

Që nga viti 1993 ka formuar grupe të ndryshme (The Fish Hook,The Hook, Bojken Lako and the Fish, Bojken Lako Band, Breza) me të cilat ka performuar në festivale ndërkombëtare dhe ka realizuar disa albume.

Bojken Lako është një nga themeluesit kryesorë të “Top Albania Radio” dhe programeve muzikore në Top Channel. Ai është autor dhe regjizor i programeve/festivaleve televizive dhe jo vetëm, si përshembull : Top Fest, Top Select, Promo Zone, Bulza, Tirana Art Fest.

 

NEWS

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Ja cilat janë Top 5 këngët me më shumë javë aktualisht në klasifikim!

Disa prej këngëve të klasifikimit të “The Top List” po i rezistojnë gjithnjë e më shumë kohës në listë. Për cilat këngë e kemi fjalën pikërisht me këtë? Zbulojini ato… Mono – Bojken Lako, Kastro Zizo, Alban Kondi Mesa duket kjo këngë sa vjen e po pëlqehet akoma e më...

Ja se cilat janë 5 këngët më të vjetra të listës për momentin!

Duket se edhe me hyrjet e reja në klasifikimin e “The Top List”, disa këngë i kanë rezistuar kohës. Ato vazhdojnë dhe janë ende pjesë e renditjes së 100 këngëve më të mira shqiptare, të paktën tani për tani. Por për cilat projekte po flasim? Kënga e Encës, “Nashta” duket...

Bojken Lako rrëfen rrugëtimin në muzikë dhe hapat e tij të ardhshëm!

Bojken Lako, një nga artistët më të talentuar të “The Top List”, ka qenë i ftuar së fundmi në studion e “Pardon My French” në Top Albania Radio. Ai ka rrëfyer ndër të tjera edhe për karrierën e tij muzikore dhe planet për të ardhmen. Fillimisht, Bojken tregoi për periudhën kur...

A po kthehet Mono në një ‘evergreen’?!

“Mono”, një projekt që solli bashkë tre artistë të njohur dhe mjaft të talentuar, Alban Kondin, Bojken Lako dhe Kastro Zizo, këtë javë është pozicionuar në Top 10 pas 30 javësh si pjesë e klasifikimit të “The Top List”. “Mono” këtë javë është rritur me 9 pozicione nga java e...

Mono rikthehet në Top 20 pas 26 javësh në klasifikim!

“Mono”, një projekt që solli bashkë tre artistë të njohur dhe mjaft të talentuar, Alban Kondin, Bojken Lako dhe Kastro Zizo, këtë javë rikthehet në Top 20 pas 26 javësh si pjesë e klasifikimit. Publiku e ka pritur mirë këtë këngë që nga momenti i publikimit të saj dhe sipas...

Kreu i njëjti por ndryshon "Top 5"!

Vendi i parë në klasifikimin e “Top Awards” këtë javë i përket sërish Capital T dhe këngës së tij më të re, “Diego“. Ashtu si edhe javën e kaluar, pas një debutimi të suksesshëm, fansat e kapos vijojnë të jenë mjaft aktiv, duke i dhënë artistit të tyre, mbështetjen e...

Marsi mbyllet siç nisi - "Mono"

“Mono”, bashkëpunimi i Alban Kondit, Bojken Lakos dhe Kastro Zizos mund të shpallet lirshëm si kënga me e dëgjuar e muajit Mars. Për 4 javë rresht, kjo këngë ka qëndruar në kreun e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, duke përballuar cdo kokurrencë. Përmes votave të tij,...

"Mono" vazhdon në krye por shkundet "Top 5"!

Edhe këtë javë, bashkëpunimi i Alban Kondit, Bojken Lakos dhe Kastro Zizos, “Mono”, vijon të jetë kënga më e dëgjuar edhe më e votuar. Votat e publikut e kanë shpallur “Mono” kryesuesen e klasifikimit të “The Top List” për të tretën javë rresht. Ndërkohë që vendi i parë mbetet i...

Nuk ndryshon kreu por hyrje të reja në "Top 5"!

Kjo është java e 274-t e klasifikimit të “Top Aëards”, një renditje muzikore e cila vijon të mbështetet nga publiku shqiptar. Votat nga ana e publikut kanë zgjedhur që kreu i listës të mbetet po i njëjtë me javën e kaluar dhe bëhet fjalë për “Mono”, bashkëpunimi me Alban Kondit,...

"Mono" kthehet në sinonomin e muzikës së mirë, (të munguar), sipas atyre që e kanë ndarë në rrjetet sociale

Një ndër këngët më të komentuara ditëve të fundit, e kthyer në sinonimin e muzikës së munguar, ka qënë padiskutim “Mono“, një projekt që solli bashkë tre artistë të njohur dhe mjaft të talentuar, Alban Kondin, Bojken Lako dhe Kastro Zizo. Publiku e ka mirëpritur këtë perlë muzikore, duke e...

Kënga më e përfolur e javës merr direkt kreun!

“Mono” është një ndër hyrjet më të reja të kësaj jave, e cila ka arritur të shndërrohet menjëherë në këngën më të përfolur të momentit. Alban Kondi, Bojken Lako dhe Kastro Zizo janë treshja që i kanë dhënë shpirt këtij projekti muzikor, i cili këtë javë ka rrëmbyer kreun e...

Ndryshon stilin muzikor, Bojken Lako: Në fund të fundit jam rritur duke dëgjuar çdo lloj artisti

Një artist që prej vitesh vazhdon të mbetet në këngëtarin më të dashur për publikun shqiptar. Bojken Lako, i cili gjithmonë është pranë muzikës, ka publikuar dy këngë të reja, të cilat kanë surprizuar publikut. Paksa ndryshe në stil muzikor por fansat kanë mirëpritur këtë ndryshim të Bojkenit dhe këtë...

Java e Bojken Lakos, me dy hyrje të reja në klasifikim

“Sekreti” ka qënë projekti muzikor që për herë të fundit e ka bërë Bojken Lako pjesë të klasifikimit të “Top Awards” por artisti është rikthyer sërish në listë dhe kësaj radhe më fuqishëm se kurrë. Kantautori ka publikur dy projekte të reja muzikore brenda një periudhe të shkurtër kohore, ekzaktësisht...