# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Aurela Gaçe

Zoti i dha një dhuratë të çmuar, talentin për të kënduar. Ajo shpreson të arrijë shpirtrat e të tjerëve duke ndarë këtë dhuratë. Këngëtarja shqiptare Aurela Gaçe ka filluar të këndojë që në moshën 4 vjeç e gjysmë në Festivalin e Fëmijëve në qytetin e saj Vlorë. Aty edhe ka spikatur talenti i saj, që do të shpalosej më tej gjatë gjithë fëmijërisë me evente muzikore, ku edhe ka fituar mjaft çmime. Për Aurelën shkolla ka qenë vendi i marrjes së dijes, por ajo shumicën e kohës e kalonte duke kënduar. Si natyrë mund të cilësohet rebele. Aurela gjithmonë kishte mendjen e saj edhe gjatë viteve të rinisë së hershme bënte të kundërten e asaj që të tjerët kërkonin që ajo të bënte. Mendja e saj ishte e fokusuar vetëm te kenga. Ajo ishte e destinuar të bëhej një këngetare. Aurela ka zotëruar dhe aftësi aktrimi që kur ishte fëmijë dhe kjo i ka dhënë mudësinë e fitimit të 3 çmimeve speciale bazuar në interpretimet e këngëve të saj në festivale si dhe një çmim special nga Top Albania Radio. Për të promovuar më tej albumet e saj ajo ka dhënë dy koncerte solo live. Këto koncerte u mbajtën në Pallatin e Kongreseve në Tiranë në vitet 1998 dhe 2000. Në vitin 2000 Aurela provoi se “Akademia e Arteve” ishte zgjedhja e duhur për të dhe u diplomua atë vit në Dramë. Stili i Aurelës varion nga pop në folk.

NEWS

Ku e kishte fshehur Stine zërin e Dr. Florit për projektin "SFL"?

7 vite pas ndarjes nga jeta, Aurela Gaçe dhe Stine tregojnë si rikthyen në skenë Dr. Florin. Së fundmi, në një intervistë për emisionin “Wake Up”, të ftuar kanë qënë artistët e njohur Aurela Gaçe dhe Stine. Së bashku kanë publikuar këngën e tyre më të re, të titulluar “SFL”,...

Aurela Gaçe dhe Stine vijnë me projektin e ri, "risjellin" Dr. Florin!

Teksa po shijon ende suksesin e këngës së saj të fundit, “Çupa nga Vlora”, Aurela bëri pak pushim për t’u rikthyer më fuqishëm kësaj here. Artistja ka treguar se së fundmi pas pushimeve ka nisur të punojë për albumin e saj më të ri, por ajo ka zbuluar dhe një surprizë...

Ja sa herë ka ndodhur që Çupa nga Vlora ka qenë pjesë e "The Top List" në 292 javë!

Këngëtarja e njohur Aurela Gaçe ka publikuar së fundmi projektin e saj më të ri të titulluar “Çupa nga Vlora”, duke u rikthyer përsëri në renditje  e “The Top List”. Ne po ju rikujtojmë se sa herë e kemi parë Aurelën me këngët e saj si pjesë e klasifikimit. Aurela...

Aurela Gaçe si 18-vjeç me këngën e re

Aurela Gaçe është një ndër artistet që surprizon gjithmonë me projektet e saj muzikore por ajo çfarë është më e rëndësishme, këngëtarja di t’i përshtatet më së miri çdo zhanri muzikor. “Lento Lento” mban titullin prurja e saj më e re muzikore, e cila ka rrëmbyer menjëherë zemrat e publikut...

Këngët që kanë ndryshuar më shumë pozicione këtë javë!

Kjo java thuajse po kthen në normalitet gjendjen që prej muajsh kishte pushtuar muzikën dhe cdo aspekt tjetër të jetës. Artistët kanë filluar të publikojnë muzikë të re ndërsa publiku jo vetëm që vazhdon t’i votojë por gjithashtu ka filluar tashmë ta shijojë muzikën nëpër lokale të ndryshme, duke qënë...

Ja cilët artistë të klasifikimit janë në Top Listën e karantinës

Pavarësisht efekteve negative që karantina ka shkaktuar, ka patur edhe gjëra pozitive. Së pari thuajse të gjithë po kalojnë disa ditë të mrekullueshme pranë familjarëve të tyre dhe së dyti artistët kanë vendosur të zbulojnë më shumë rreth jetës së tyre familjare por edhe të gjenden pranë fansave të tyre...

Historia e trishtë e Aurela Gaçes!

Prej thuajse një muaj, shqiptarët gjenden në vetëizolim për shkak të pandemisë që ka pushtuar gjithë botën. Gjatë kësaj periudhe artistët shqiptarë kanë zgjedhur të jenë sa më pranë fansave të tyre duke ndarë me ta momentet se si po i kalojnë këto ditë karantinimi. Një ndër artistet që ka...

"Veten dua gjallë" e Aurela Gaçes, kënga që duhet të dëgjohet patjetër

Javët e fundit, Shqipëria është tronditur nga ngjarje të tmerrshme, dy gra janë vrarë në mënyrë makabre nga bashkëshorti apo ish-bashkëshorti i tyre. Dhuna në familje është mjaft e pranishme në familjet shqiptare, ku një pjesë denoncojnë dhe nuk marrin mbështetje ndërsa një tjetër pjesë zgjedhin të rrijnë në heshtje...

Dy këngë të reja në "Top 5", ja si ka ardhur pranvera në “The Top List”

Muaji Mars shënon zyrtarisht fillimin e stinës së pranverës dhe ky duket se është shkaku që artistët kanë nisur përgatitjet për t’u rikthyer sa më fuqishëm në treg. Kjo javë ka sjellë në total 5 këngë të reja, dy prej të cilave janë pozicionuar në zonën e nxehtë të klasifikimit....

Kush e mban Aurela Gaçen?

Mbahuni sepse Aurela Gaçe ka ardhur sërish pranë fansave të saj me një projekt të ri muzikor. Të lumtur dhe krenar për muzikën dhe tekstin e kësaj kënge, publiku shqiptar ka mirëpritur prurjen më të re muzikore të artistes së tyre të preferuar, në të cilin ka ardhur paksa ndryshe....

Aurela Adrenalina

Kësaj vere nuk mund t’i mungonte një projekt muzikor nga Aurela Gaçe, e cila si gjithmonë ka ardhur në super formë, duke dhuruar një energji pozitive. Genc Prelvukaj dhe Aurela Gaçe bashkojnë fuqitë dhe sjellin super “Adrenaline” Një bashkëpunim mjaft surpriz është konsideruar bashkimi i Genc Prelvukaj dhe Aurela Gaçe,...