# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Alban Skënderaj

Alban Skënderaj lindi më 20 prill të vitit 1982 në Lushnje, por me origjinë është nga Vlora, është këngëtar shqiptar. Babai i tij në atë kohe punonte si oficer dhe i duhej të shpërngulej në Lushnje ku dhe lindi Albani. Pas disa vjetësh ai u kthye prapë në Vlorë ku ALbani kreu shkollën e mesme “Halim Xhelo”. Ai beri çmendurinë më të madhe të jetës së tij duke u larguar me një shok në një anije të rastit drejt Italisë, ndërkohë që familjet e tyre nuk dinin asgjë. Atje ai vazhdoi një shkolle për Hoteleri-Turizëm, por e la atë degë sepse për të bërë karrierë i duhej të lëvizte shumë. Me vëllezërit e tij ai hapi një dyqan mobilierish tip antikuariati. Në të njëjtën kohë, ai punonte dhe si infermier terapist pasi kishte bërë një kurs për këtë zanat. Ndërkohe, ai kishte bërë dhe një kurs disa mujor për kitare dhe për kanto. Në Itali, ai merrte shpesh pjesë në konkurse të vogla që zhvilloheshin në qytetin ku jetonte, ku ftonte shpesh çmime. Ndonëse larg Shqipërisë ai i ndiqte aktivitete muzikore që zhvilloheshin këtu. Në dhjetor të 2004 ai provoi të merrte pjesë në festivalin e RTSH-s, por nuk u pranua.

Ndërkohe ai kishte dëgjuar për Top-Fest si një konkurs që i jepte shumë këngëtarëve të panjohur të afirmoheshin. Kështu që ai mori pjesë në Top-Fest 2 me këngën “Vetem ty” e cila u pëlqye shumë nga publiku. Zëri dhe teksti i këngës rrëmbyen sa hap e mbyll sytë zërat e shumë adoleshentëve.

NEWS

Alban Skënderaj është një artist që zbulon yjet e së ardhmes!

Alban Skënderaj është padyshim një nga artistët më të dashur dhe më të talentuar në tregun muzikor. Ai ka ruajtur gjithmonë një imazh shumë të pëlqyer nga audienca të të gjitha moshave prej vitesh.  Të shumta kanë qenë projektet e tij që edhe pse me kalimin e kohës, mbeten në...

Alban Skënderaj me një tjetër hit brenda pak javëve, ja se cili do të jetë më i suksesshmi sipas publikut!

Ai është një nga artistët padyshim më të dashur të publikut. Jo vetëm për muzikën dhe artin e mirë që sjell, por Alban Skënderaj ka ruajtur gjithmonë një imazh shumë të pëlqyer nga audienca të të gjitha moshave prej vitesh. E kohët e fundit ai ka korrur një sukses të...

Ja si (nuk) ka ndryshuar Top 5 këtë javë!

Çuditërisht këtë javë nuk jemi hasur me shumë ndryshime në klasifikim, të paktën për sa i përket renditjes në Top 5. Më saktësisht ja se me cilat ndryshime kemi të bëjmë… Kreu i kësaj jave mbetet përsëri i njëjti. Është dyshja e fuqishme, Capital T dhe Alban Skënderaj, të cilët...

Alban Skënderaj në "A Live Night"!

“A Live Night” erdhi edhe këtë të shtunë me një nga artistët padyshim më të dashur të publikut. Jo vetëm për muzikën dhe artin e mirë që sjell, por Alban Skënderaj ka ruajtur gjithmonë një imazh shumë të pëlqyer nga audienca të të gjitha moshave prej vitesh. Këngëtarin dhe producentin...

Alban Skënderaj në një rrëfim si kurrë më parë në “A Live Night”!

“A Live Night” erdhi edhe këtë të shtunë me një nga artistët padyshim më të dashur të publikut. Jo vetëm për muzikën dhe artin e mirë që sjell, por Alban Skënderaj ka ruajtur gjithmonë një imazh shumë të pëlqyer nga audienca të të gjitha moshave prej vitesh. Këngëtarin dhe producentin...

Ja Top 5 këngët e Alban Skënderaj që kanë mbajtur më gjatë kreun prej fillimit të "The Top List"!

Alban Skënderaj po korr një sukses të jashtëzakonshëm së fundmi, duke sjellë vazhdimisht projekte të reja, që duhet thënë se po priten mjaft mirë nga publiku. Edhe për këtë javë Albani së bashku me Capital T qëndrojnë në fron dhe kjo na sjellë ndër mend disa nga hitet e Alban...

Ju zbulojmë disa nga hitet që Alban Skënderaj do të performojë në "A Live Night"!

“A Live Night” është prodhimi më i ri i Top Channel, Top Albania Radio dhe Top Awards që padyshim është një risi e ekraneve tona. Një emision që na ka mbajtur gozhduar para ekranit, na ka bërë të njohim një tjetër anë të artistëve tanë të dashur dhe të dëgjojmë...

Alban Skënderaj kryeson me më shumë projekte njëkohësisht në "The Top List"!

Alban Skënderaj është një nga artistët më të talentuar dhe që ka më shumë vite në skenë. Padyshim që mund ta cilësojmë si një ‘veteran’ të fushës, Albani numëron shumë hite që mbahen mend gjatë dhe preferohen nga çdo brez. Aktualisht Albani kryeson në “The Top List” me më shumë...

Alban Skënderaj në një rrëfim ekskluziv në "A Live Night"!

“A Live Night” është prodhimi më i ri i Top Channel, Top Albania Radio dhe Top Awards që padyshim është një risi e ekraneve tona. Një emision që na ka mbajtur gozhduar para ekranit, na ka bërë të njohim një tjetër anë të artistëve tanë të dashur dhe të dëgjojmë...

Ja cilët janë artistët me më shumë vende të para në 2022!

Kemi hyrë tashmë në gjysmën e muajit të qershorit dhe nëse kthehemi pak pas deri në fillim të vitit, janë disa artistë që kanë kryesuar më së shumti në klasifikimin e “The Top List”. Ja se cilët kanë qenë ata… 1. Yll Limani ka qendruar për 7 javë në krye...

Capital T dhe Alban Skënderaj, artistët me më shumë këngë njëkohësisht në listë!

Alban Skënderaj dhe Capital T janë dy ndër artistët më të dashur të publikut. Çdo këngë e tyre padyshim që arrin të depërtojë tek fansat dhe të kthehet në një hit. Së fundmi Alban Skënderaj dhe Capital T kanë bashkuar sërish forcat për një projekt të ri muzikor së bashku. “Një...

Alban Skënderaj mban 1-shin dhe 2-shin!

Alban Skënderaj sa vjen e po bëhet edhe më aktiv në muzikë kohët e fundit duke sjellë herë pas here projekte të reja. Dhe duket se fansat e tij janë mëse të lumtur këtë periudhë. Thënë kjo, këtë javë Alban Skënderaj është votuar më së shumti nga publiku me projektet...

Cili nga çiftet e këngëtarëve është më i preferuari i publikut?!

Në showbiz-in shqiptar ka shumë çifte që ndajnë të njëjtin profesion, qoftë aktorë, prezantues apo këngëtarë. Ata janë jo vetëm shumë të suksesshëm në profesionet e tyre, por edhe shumë të komentuar në media. Dhe ne do të ndalemi pak tek çiftet e këngëtarëve, aq më tepër tek ata që...

A jeni gati për këngën e rradhës të Alban Skënderaj?!

Alban Skënderaj mbetet një nga këngëtarët dhe kantautorët më të dashur për publikun shqiptar. Artisti sa vjen e po bëhet edhe më aktiv në muzikë kohët e fundit duke sjellë herë pas here projekte të reja. Vera që kemi para do të jetë mjaft produktive për artistin dhe premtohen projekte të...

Alban Skënderaj me dy këngë në Top 5!

Alban Skënderaj mbetet një nga këngëtarët dhe kantautorët më të dashur për publikun shqiptar. Ai për vite të tëra ka dëshmuar se di të jetë ndryshe me prurjet muzikore, të cilat marrin miliona klikime në platforma muzikore online dhe si gjithmonë këngët e tij kanë qënë pjesë e klasifikimit të...

Ja artistët me më shumë se një këngë në Top 10!

Këtë javë në klasifikimin e këngëve në Top 10, kemi hasur disa artistë me më shumë se një projekt. Ja se për cilët bëhet fjalë… Alban Skënderaj është në Top 10 me 3 projekte njëkohësisht. “Ndalma”, “Isabel” dhe “Dalëngadalë”. Të tre këto projekte janë më të fundit nga Albani, i...

Top 10 për superhitin e menjëhershëm të Alban Skënderaj!

Vetëm pak ditë më parë Alban Skënderaj publikoi këngën e tij më të re të titulluar ”Dalëngadalë”. Ky projekt ka hyrë këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Artisti sa vjen e po bëhet edhe më aktiv në muzikë kohët e fundit duke sjellë herë pas here projekte të...

Bëhuni gati! Capital T dhe Alban Skënderaj po sjellin hitin e rradhës!

Alban Skënderaj mbetet një nga këngëtarët dhe kantautorët më të dashur për publikun shqiptar. Artisti sa vjen e po bëhet edhe më aktiv në muzikë kohët e fundit duke sjellë herë pas here projekte të reja. Vera që kemi para do të jetë mjaft produktive për artistin dhe premtohen projekte...

Alban Skënderaj afër kreut me "Isabel"!

Alban Skënderaj sa vjen e po bëhet edhe më aktiv në muzikë kohët e fundit duke sjellë herë pas here projekte të reja. “Isabel” titullohet projekti më i fundit që ka hyrë në listën e kësaj jave nga Albani. Kjo këngë ka pasur një impakt mjaft të mirë tek publiku...

Alban Skënderaj sapo na zbuloi disa nga prapaskenat e projektit të tij më të ri, të cilat nuk janë dhe aq romantike...

Ata janë padyshim dyshja më simpatike e showbiz-it shqiptar. E kemi fjalën për Alban Skënderaj dhe Miriam Cani. Një nga gjërat që fansat e tyre çmojnë më shumë tek ta është dashuria e madhe që kanë për njëri-tjetrin. Çifti gëzon edhe dy fëmijë, vajzën Amel dhe djalin Duam. Albani dhe...