# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Alban Chela

Alban Chela ka lindur më 7 Maj 1994 në Tirane. Ai filloi profesionin e tij si Dj në vitin 2010-të. Ishte vetëm 16-vjec kur filloi të luante muzikë në klube dhe vende të vogla ndërkohë që pasioni i tij për muziken ishte shumë i madh. Gjatë këtyre viteve, Alban Chela ka luajtur në klubet më të mëdhaja në Shqipëri dhe në shumë festivale por gjithashtu ka performuar në radio të ndryshme në vende të ndryshme të botës. Ai gjithashtu njihet si Producent Muzikor dhe produksionet e tij janë të publikuara nga shtëpi diskografike ndërkombetare.

NEWS

Alban Chela rikthehet me një "track" që thërret det!

Alban Chela është një emër i njohur për publikun shqiptar, i cili ka prezantuar disa projekte  muzikore mjaft ritmike. Vetëm pak ditë më parë Albani ka publikuar projektin më të ri muzikor, për të cilin duhet thënë se premton shumë. “Blame” mban titullin kënga më e re e muzikantit, i...

Kush është Alban Chela? Njihuni me hyrjen më të re të "The Top List"

Alban Chela është hyrja më e re e “The Top List”, i cili në bashkëpunim me këngëtaren australiane Veronica Bravo, kanë sjellë një ndër këngët më të veçanta të publikuara së fundmi. “Still Hurts” titullohet ky publikim i ri muzikor, i cili këtë javë ka mundur të marrë sugjerimet e...