ALBAN CHELA

Top 5 nuk ndryshon, por ja kush është ngjitur më shumë këtë javë!

Një javë e vakët me asnjë hyrje të re në klasifikimin e “The Top List”, kjo në të cilën jemi. Po ashtu një fakt i çuditshëm ka qenë dhe se renditja në Top 5 është e njëjtë me atë të javës së kaluar. Pavarësisht se në përgjithësi klasifikimi i kësaj...

Këngë që të rrënqeth mishin, Alban Chela dhe Tiri Gjoci flasin për projektin e tyre “Killing Me”!

Alban Chela dhe Tiri Gjoci kanë bashkuar forcat dhe kanë sjellë së fundmi projektin e tyre më të ri që mban titullin “Killing Me”. Kjo këngë arriti menjëherë të rrëmbejë zemrat e publikut dhe të depërtojë thellë brenda nesh. Dyshja kanë qenë mëngjesin e sotëm të ftuar në studion e...

Tiri Gjoci tingëllon fantastik tek puna e re elektronike me Alban Chela!

Alban Chela dhe Tiri Gjoci kanë sjellë së fundmi bashkëpunimin e tyre më të ri. “Killing Me” mban titullin kënga e tyre e cila ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Alban dhe Tiri kanë vendosur që ta sjellin këtë projekt në gjuhën angleze dhe na lini...

Alban Chela pas Besës, hyn në “The Top List” me një tjetër remiks fantastik!

Alban Chela, djali i hiteve. Këtë herë ai goditi sërish me projektin e tij të radhës. Së fundmi ai ka sjellë një tjetër remiks të një kënge shumë të pëlqyer. Kënga hit “Bebe” e Era Istrefit vjen në një version tjetër me remiksin e Alban Chela, që nuk duhet humbur....

Jo vetëm “Lonely”, Alban Chela na tregon planet e tij të afërta!

Alban Chela di si të krijojë hite. Pas suksesit me “Zonja & zotërinj” që u kthye shumë shpejt në një hit, ai nuk ka humbur aspak kohë. Albani ka publikuar së fundmi projektin e tij “Lonely” për të cilin na ka folur më shumë sot në “Live From Tirana”. “Zonja & zotërinj”,...

Alban Chela pas bashkëpunimit me Besën, vjen i vetëm!

Alban Chela është një emër i njohur për publikun shqiptar, i cili ka prezantuar disa projekte muzikore mjaft ritmike. Pasi solli remake-un e hitit para 16 vitesh të Besa Kokëdhimës, “Zonja & zotërinj”, tani i lë radhën një tjetër hiti që premton shumë. “Lonely” është projekti i tij më i fundit....

Nuk ndryshon kreu, Besa vazhdon ngjitjen!

“Zonja & zotërinj, lidhni rripin e sigurimit”, pasi Besa Kokëdhima dhe Alban Chela nuk po i ndahen kreut. Për të tretën javë radhazi, projekti i tyre ka arritur që të jetë kënga më e votuar nga publiku duke u renditur kështu në vend të parë të “The Top List”. Shumë...

Besa Kokëdhima dhe Alban Chela zbulojnë detaje për projektin e tyre “Zonja & zotërinj”!

Ashtu siç ishte paralajmëruar para disa kohësh, Besa do të rikrijonte “Zonja & zotërinj”. Të gjithëve na ka shoqëruar kjo këngë prej vitesh dhe nuk ka njeri që nuk ia di fjalët këtij hiti. Por këtë version me Alban Chela është e sigurtë që do ta adhuroni dhe do ta...

Dj Alban Chela sjell një superhit të Besës që merr menjëherë fronin!

Pritjes i erdhi fundi! Ashtu siç ishte paralajmëruar para disa kohësh, Besa do të rikrijonte “Zonja & zotërinj”. Të gjithëve na ka shoqëruar kjo këngë prej vitesh dhe nuk ka njeri që nuk ia di fjalët këtij hiti. Por këtë version me Alban Chela, është e sigurtë që do ta...