VIG POPPA

Disa nga hitet që po bëjnë vitin në “The Top List”!

Jeni ju ata të cilët i keni votuar si të preferuarit tuaj për të hyrë në klasifikimin e 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards dhe po ju ata që me votat tuaja po i mbani ende në klasifikim. Këto janë disa prej hiteve më të mira që...

Irkenc Hyka bashkon forcat me Vig Poppa, ja sa i ka ndihmuar ky i fundit artistët!

Irkenc Hyka ka bashkuar forcat me reperin e njohur Vig Poppa dhe kanë sjellë kështu “Të premtoj”. Një projekt ky që ka hyrë menjëherë në klasifikimin e “The Top List” duke u renditur në vend të 48-të. “Të premtoj” shënon bashkëpunimin e parë mes artistëve dhe patjetër që ishte ndër...

Ja cilat janë këngët që janë ngjitur më shumë këtë javë…

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Projekti më i ri nga Dafina Zeqiri i titulluar “Happy Birthday” ka vetëm 2 javë...

Kjo ishte java me më shumë hyrje të reja për vitin 2021

Këtë javë në “The Top List” kemi patur plot 13 hyrje të reja të projekteve muzikore. Kjo shënon kështu dhe javën me më shumë hyrje të reja për vitin 2021. Deri më tani kemi hasur shumë projekte mjaft të pëlqyera nga publiku në këtë sezon veror dhe duket se do...

Siç nuk e kemi parë kurrë më parë, Vig Poppa na surprizon me look-un e tij!

Së fundmi reperi i njohur Vig Poppa ka ardhur në bashkëpunimin me këngëtaren Ronela Hajati dhe kanë sjellë projektin e tyre më të ri muzikor të titulluar “Alo”. Kënga është publikuar më 20 Qershor dhe duket se deri tani ka arritur goxha sukses dhe është pëlqyer shumë nga fansat e...

Bashkëpunimi mes Dj Geek dhe Vig Poppa godet në shenjë!

Nëse jemi mësuar që Dj Geek ta shohim gjithmonë të fshehur pas kuintave, duke bërë muzikë të bukur, më në fund Geek ka vendosur të shfaqet edhe në klipet e këngëe të tij. “Futja Kepen” mban titullin projekti më i ri i Dj, i cili për ta shndrruar muzikën e...

Capital T “vjell” të gjithë albumin online

“Time Capsule” ishte paduskutim një ndër sukseset më të mëdha të artistit vitin e kaluar, një recital i cili solli një përmbledhje të projekteve të para deri tek ato të fundit. Ky vit, i cili ishte planifikuar ndryshe për Capital T, sërish nuk ishte pa surpriza dhe punë, pasi artisti...

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

Njihuni me Kevin Edmond, një nga hyrjet më të reja të javës

Ndër projektet e reja që i janë shtuar kësaj jave është edhe “Ye Ye Ye”, një bashkëpunim me Kevin Edmond dhe Vig Poppa. Ndërkohë që Vig Poppa është një reper shumë i njohur për publikun shqiptar dhe sigurisht për ndjekësit e “Top Aëards”, Kevin Edmond është në klasifikim për herë...