NILSA HYSI

Ja yjet që u rri e bardha shumë në klipe!

Tendencat e fundit në videoklipe duket se i përshtaten shprehjes “Less is more”. Pra, sa më të thjeshtë dhe minimaliste, aq më mirë. E duket se artistët sa vijnë dhe po e përqafojnë akoma dhe më shumë kohët e fundit. Kjo vlen për videoklipet në tërësi, por edhe për veshjen...

Nilsa arrin atë që ‘ka dashur’ prej vitesh!

Nilsa Hysi vazhdon të korrë një sukses të jashtëzakonshëm me “Doja doja”. Këtë herë ky projekt e ka pozicionuar artisten në vend të parë të klasifikimit të “The Top List” për këtë javë. Kjo gjithashtu është dhe hera e parë që Nilsa renditet në fronin e Top Awards të 100...

Njihuni me 3 ngjitjet më të mëdha të javës në klasifikim!

Një tjetër javë me ngritje të fuqishme për projektet muzikore të artistëve në klasifikimin e “The Top List”. Ja se cilat këngë janë rritur në renditje… “Amore” nga Blero dhe Arbanna ka vetëm dy javë në klasifikim dhe është pritur mjaft mirë nga publiku. Këtë javë ky projekt është rritur...

Nilsa Hysi rrëfen të pathënat e projekteve të saj më të fundit!

Nilsa Hysi është një artiste shumë e talentuar në tregun muzikor shqiptar. Së fundmi ajo ka qenë mjaft aktive me projekte të reja duke sjellë disa këngë brenda një kohe të shkurtër. E ftuar në “Live From Tirana” në Top Albania Radio, Nilsa na ka rrëfyer pak më shumë mbi...

Nilsa ‘sfidon’ çunat e “Uma Love”, a do të rrëmbejë ajo fronin?!

“Uma Love” nga Ledri Vula, Lumi B dhe Nuk ia ka dalë që të rrëmbejë kreun e kësaj jave në ”The Top List”. E në vend të dytë, me një rrymë krejt ndryshe nga çunat, renditet Nilsa Hysi me ”Doja doja”. Ky projekt i Nilsës ka vetëm dy javë në...

Nilsa del e Nilsa hyn! Do bini mren’ me këngën e saj të re!

Nilsa Hysi ka qenë mjaft aktive kohët e fundit me projekte të reja. Vetëm dy muaj më parë, këngëtarja na surprizoi kur publikoi “Maemen”, një bashkëpunim me një artist ndërkombëtar si Alo The One. Nga ana tjetër, javën që shkoi ajo na prezantoi me “Asaj”. Kjo ishte dhe kënga e...

Nilsa Hysi sjell një copë internacionaleje në shqip – siç i ka hije!

Nga gjithë ato projekte të reja muzikore këto dy muajt e fundit të nxehtë të verës, është koha për pak qetësi. Edhe këngëtarët tanë kanë nevojë për ca pushime në fund të fundit, apo jo? Pse e themi këtë? Epo, këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi vetëm...

Nilsa Hysi rrëfehet mbi karrierën e saj muzikore e jo vetëm!

E ftuar në “Pardon My French” në Top Albania Radio ishte Nilsa Hysi, ku foli për muzikën, angazhimin me rrjetet sociale dhe jo vetëm. Ajo foli gjithashtu edhe për bashkëpunimin me Alo The One në këngën “Mæmen”. Më pëlqeu shumë. Kur ia pashë profilin edhe pashë dy punimet e tij,...

Nilsa ju prezanton me hitin e saj të ri!

Nilsa Hysi është një nga artistet më të talentuara të tregut muzikor. Përveç kësaj ju mund të keni parë ndonjë video të saj në Tik Tok apo Instagram, të cilat janë bërë virale për shkak të mënyrës së si ajo i interpreton. Së fundmi Nilsa ka bashkuar forcat me një...