LEDRI VULA

Pas 12 vitesh, Ledri dhe Ghetto Geasy bashkojnë forcat për një projekt të ri muzikor!

Ghetto Geasy dhe Ledri Vula disa muaj më parë performuan së bashku pas 12 vitesh. Dyshja, të cilët nuk pasur komunikim me njëri-tjetrin prej shumë vitesh, u ribashkuan në një klub nate. Dhe tani, ata kanë bërë të ditur se pas një kohe të gjatë kanë bashkuar forcat edhe për...

Ledri Vula më mirë me, apo pa Faton Shoshin?!

Reperi i njohur Ledri Vula është padyshim ndër  artistët më të pëlqyer të tregut nga një numër i madh fansash. Ndër vite ai i ka rezistuar skenës, duke qenë gjithmonë “On Top”. Duket se një karrierë e qëndrueshme për kaq shumë vite është edhe rezultat i menaxhimit të mirë të saj....

Pranvera me një lule s’vjen… Asgjë e re në krye të listës, sërish triumfon ‘Kanga e Drake’!

Një javë e re, por me shumë pak ndryshime në klasifikimin e “The Top List”. Top 5 thuajse nuk ka asnjë ndryshim nga java e kaluar. Kreu i javës shkon sërish për Mc Kresha dhe Lyrical Son me “Shake it (Kanga e Drake)”, njësoj si javën e kaluar. Këto javët...

Ekipi i futbollit Atletico Madrid zgjedh këngën e Florit dhe Ledrit për postimin e tyre…

Një nga ekipet më të vjetra spanjolle, Atletico Madrid, është tejet aktiv në rrjetin social TikTok. Përmbajtje me pyetje, pjesë nga stërvitjet dhe shumë momente gazmore të futbollistëve postohen me bazë ditore në llogarinë zyrtare të ekipit. Pyetja e radhës që iu drejtua ndjekësve të faqes së ekipit ishte për...

Një Top 10 i larmishëm këtë javë…

Sa ndryshime, po aq dhe të njëjta projekte në vendet e para në klasifikimin e kësaj jave të “The Top List”. Por ajo që na intereson të gjithëve, është kënga e vendit të parë. Për këtë javë, Bardhi ka rrëmbyer fronin me “Tradhtare”, me një vend më lart nga java...

Xhensila fushatë ‘ndarjeje’ si Ledri për këngën e re?!

Xhensila Myrtezaj, një emër tashmë i dashur për publikun shqiptar, ka sjellë këngën më të re që mbart emocion dhe thellësi artistike. Projekti i saj i ri mban titullin “Zemër e helmuar” dhe ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. “Zemër e helmuar” menjëherë mori të gjithë...

2023 merr me vete disa nga këngët më të bukura të tij! 

Prej disa javësh nga klasifikimi i “Top Awards” po largohen shumë projekte, të cilat prej kohësh kanë qënë në listë, madje të ashtëquajtura si këngët më jetëgjatë në “The Top List”. Fakti i daljeve të këtyre këngëve tregon se publiku është gati për të mirëpritur muzikë të re. E në fakt...

Ledri Vula dhe ‘strategjia’ e tij e ‘rikthimit’. A po funksionon?!

Ajo çfarë ka ngritur shumë aludime kohët e fundit ishte mungesa e Ledri Vulës në premierën e filmit “Në Kuadër të Dashurisë” dhe fakti që nuk e shoqëroi partneren e tij, Sara Hoxhën në tapetin e kuq, duke menduar kështu se ndoshta Ledri nuk ka qenë dakord për pjesëmarrjen e...

Çfarë ndodhi me këngën e Ledri Vulës, “Gjendja”?!

Së fundmi, disa burime pranë çiftit kanë konfirmuar se marrëdhënia e dyshes së njohur, Ledri Vula dhe Sara Hoxha, ka marrë fund. Vetëm pak ditë më parë, reperi publikoi projektin e tij më të ri muzikor, të titulluar “Paranormal”. Ndërkohë që ka rezultuar mjaft i preferuar nga publiku shqiptar, një detaj...