LEDRI VULA

Luiz Ejlli ‘mund’ Romeon dhe Ledrin dhe merr fronin!

Luiz Ejlli për muaj të tërë u konsiderua si fenomen në lojën e “Big Brother VIP Albania 2”. Këngëtari nga Shkodra ishte kryefjala e edicionit të dytë të këtij ‘reality-show’ duke u shpallur fitues pas disa muajsh izolimi në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Pas daljes së tij nga “BBV”, këngëtari...

Ja bashkëpunimi më i preferuar i javës nga publiku…

Këtë javë jemi njohur me plot hyrje të reja në klasifikimin e ”The Top List”. 12 projekte të reja u votuan nga publiku për të qenë pjesë e listës së 100 këngëve më të mira shqiptare. Kjo javë ka sjellë gjithashtu dhe artistë të rinj që debutuan për herë të...

Romeo, Ledri dhe Klementi ruajnë fronin edhe për këtë javë! 

Kjo këngë është kthyer tashmë në një hit dhe ka pushtuar çdo ambient. Po flasim për ”E keni dit” nga Romeo Veshaj, Ledri Vula dhe Klement. Projekti i tyre është pozicionuar sërish në vend të parë të listës edhe për këtë javë, duke ruajtur kështu fronin. Duket se kjo këngë...

Lumi B dhe Ledri janë një dyshe që nuk përsëritet, ja bashkëpunimet e tyre të shumta ndër vite!

Lumi B dhe Ledri Vula janë bërë sërish bashkë për të sjellë një projekt të ri muzikor. Bashkëpunimii tyre më i fundit mban titullin “I like it” dhe ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Në fakt një bashkëpunim mes këtyre dy artistëve nuk është aspak diçka...

Kënga më e dëgjuar kudo, në festa, makina merr kreun!

Ledri Vula dhe Romeo Veshaj bashkuan forcat dhe para pak javësh sollën projektin “E keni dit”. Kjo këngë tashmë është kthyer në hit dhe është bërë virale kudo. Që kur dyshja paralajmëroi se do të vinin me një projekt së bashku, fansat ‘u çmendën’. Të gjithë ishin shumë kureshtarë se...

Ja cilat janë vendet e para të Ledrit në 7 vitet e fundit!

Kënga më e re e Ledri Vulës, ”Gjendja”, u bë virale ende pa u publikuar mirë. Që në fillim, kur artisti e këndoi këtë këngë në promovimin e albumit të ri, teksa ftoi në skenë dhe partneren e tij Sara Hoxha, gjithashtu dhe kur njoftoi se ajo do të ishte...

Ledri në krye në listës, fiks për ditëlindje!

Ledri Vula është një nga reperët më të njohur të showbiz-it tonë dhe padyshim prej vitesh ndër më të pëlqyerit nga ndjekësit. Por, përpos karrierës si artist edhe jeta personale e tij është shumë e përfolur. Projekti më i fundit muzikor nga Ledri Vula ishte në fakt një surprizë shumë...

Muzikën e artistëve romë e duam aq shumë, ja hitet e dekadave që kanë bërë bujë!

Prej vitesh muzika tallava ka qenë mjaft e preferuar për shumë njerëz. Por një kombinim akoma dhe më mjaft i preferuar, ka qenë bashkëpunimi me artistë romë. Ky trend duket se ka ekzistuar prej vitesh tashmë, por kohët e fundit kanë dalë edhe më në pah këto projekte. Më i...

Romeo dhe Ledri hyjnë në Top 3 me një hit të menjëhershëm!

Ledri Vula dhe Romeo Veshaj kanë bashkuar forcat për të sjellë një projekt të ri muzikor. Kënga e tyre e re mban titullin “E keni dit” dhe ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Që kur dyshja paralajmëroi se do të vinin me një projekt së bashku,...