LEDRI VULA

Këngët me më shumë ngjitje, ja kush po e konkurron fort Luiz Ejllin!

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Froni mbetet i njëjtë për të katërtën javë radhazi, me Luiz Ejllin që triumfon sërish...

Elgit Doda reagon për vargjet e njëjta në këngët e Ledrit dhe Dafinës!

Vargjet “t’i kam dhon krejt, ama sot m’ke lon (prapë) vetëm” kanë ngjallur debat dhe kanë nisur një dramë publike mes Dafinës, Sarës dhe Ledrit. Rishtazi, Sara është shprehur se Ledri ka qenë ai që e ka shkruar i pari vargjet dhe për këtë ka reaguar edhe Elgit Doda, i cili ka...

Ja artistët me më shumë këngë paralelisht në “The Top List”!

Këtë javë me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm… Në vend të parë qëndron Ledri...

Ledri shkëlqen sërish, tre hyrje të reja në javë!

Ledri Vula vazhdon me sukseset e tij të njëpasnjëshme. Kjo periudhë ka qenë mjaft e frytshme për të, me koncerte të shumta dhe projekte të reja muzikore. 2023 mund ta quajmë si vitin e tij. Vetëm para pak muajsh Ledri publikoi albumin e ri, që rezultoi një sukses i paparë....

Ja artistët që hyjnë me një projekt e dalin me një tjetër këtë javë!

Plot 9 projekte të reja këtë herë në klasifikimin e javës të ”The Top List”. Detyrimisht, me hyrjen e këtyre këngëve kanë dalë nga klasifikimi 9 projekte më të vjetra, të cilat kanë rezultuar si më pak të votuara se të tjerat. Ndër këto ka patur dhe artistë që ’kanë...

Ledri Vula tregon pjesën e preferuar tek kënga e Dafinës dhe fansat u çmendën!

Prej disa ditësh rrjeti “vlon” sa i përket projektit të fundit të Dafina Zeqirit me Elgit Dodën. Ishte një varg specifik që bëri hatanë e madhe. Fjala është për pjesën: Se ti kom dhon krejt, mi ke dhon krejtAma sot prapë vetëmTi ke humb njejt’, unë kam humb njejt’Ama ndjenjat...

400 javë klasifikim “The Top List”, ja cilët janë top 10 artistët me më shumë vende të para!

Kjo javë shënon plot 400 javë klasifikim i “The Top List” në Top Awards. Për 400 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Në gjithë këto javë, sigurisht që të shumtë kanë qenë ata artistë që kanë arritur...

Ledri Vula ka klipet më të bukura të kësaj vere, ja disa prej tyre!

Ledri Vula është një nga reperët më të njohur të showbiz-it tonë. Artisti duket se është mjaft i angazhuar me projektet e tij të reja muzikore kohët e fundit. Në albumin e tij më të fundit, Ledri e ka konsideruar veten G.O.A.T. / the Greatest Of All Time (Më i miri i të...

Luiz Ejlli ‘mund’ Romeon dhe Ledrin dhe merr fronin!

Luiz Ejlli për muaj të tërë u konsiderua si fenomen në lojën e “Big Brother VIP Albania 2”. Këngëtari nga Shkodra ishte kryefjala e edicionit të dytë të këtij ‘reality-show’ duke u shpallur fitues pas disa muajsh izolimi në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Pas daljes së tij nga “BBV”, këngëtari...